Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 18.10.2021 22:39, PAN
Siatkarki BKS Bostik Bielsko-Biała odniosły pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie Tauron Ligi
Bielszczanki jechały do Wrocławia z nadzieją na zwycięstwo, ale i ze świadomością, że mający na koncie jeden sukces zespół tamtejszego klubu także chce odbić się od dolnych rejonów tabeli. Bardzo dobre zawody rozegrała Aleksandra Kazała, która najczęściej zdobywała punkty dla BKS. Pierwszy set przyjezdne wygrały, choć rywalki doprowadziły do remisu 21-21 i walka była niezwykle zacięta. W secie drugim BKS wygrywał 6-0, by szybko roztrwonić całą zaliczkę. Znowu doszło do emocjonującej końcówki, w której na przewagi górą był BKS. Postawione pod ścianą gospodynie zaczęły w trzeciej partii atakować i ryzykować. Początek zwiastował kolejne emocje, ale tym razem Kazała i spółka wykazały się determinacją i BKS zdobył trzy punkty.

Volley Wrocław - BKS Bostik Bielsko-Biała 0-3 (23-25, 24-26, 23-25)
BKS: Kazała, Polak, Janiuk, Świrad, Orvosova, Szlagowska, Mazur (libero) oraz Borowska, Chmielewska, Bartkowska.