Są już w ligowej czołówce

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 26.09.2021 14:41, PAN
Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała pokonując 2-0 Resovię awansowali na trzecie miejsce w tabeli I ligi
Kibice nie zdążyli jeszcze spokojnie usiąść, a już musieli wstać i bić brawo, bo w 2 minucie Goku popisał się efektownym uderzeniem z okolic pola karnego i Podbeskidzie objęło prowadzenie. Po straconej bramce goście zareagowali pozytywnie, stworzyli sporo okazji, zwłaszcza były gracz Cracovii Strózik miał okazje, by doprowadzić do wyrównania, ale Polacek, który miewał już zdecydowanie lepsze występy, nie dawał się zaskoczyć. W 31 minucie z boiska wyleciał Biliński za kopnięcie bez piłki bramkarza Resovii!

Początek drugiej połowy był równie udany dla Podbeskidzia. Wybijała 48 minuta gry, gdy Merebashvili zdecydował się na indywidualna szarże i z iście gruzińska fantazją znalazł się w okolicy pola karnego, po czym oddał strzał, po którym bramkarz Resovii nie miał nic do powiedzenia. Mając przewagę liczebną Resovia była pewna, że mimo to wywiezie z Bielska-Białej punkty. I trzeba przyznać, że gdyby nie fatalna nieskuteczność gości, tak mogło być. Podbeskidzie nie zagrało wielkiego meczu, za to bramki pamiętać będziemy długo. Trzy punkty dają drużynie miejsce w strefie barażowej, szkoda jedynie, że Biliński zapewne odpocznie od gry kilka spotkań.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Resovia 2-0 (1-0)
Goku 2, Merebashvili 48.
Podbeskidzie: Polacek – Kowalski-Haberek, Frelek (90+1 Polkowski), Janota (46 Bieroński), Biliński, Merebashvili (74 Wełniak), Gach (87 Bonifacio), Goku (46 Wypych), Rodriguez, Gutowski, Mikołajewski.