Spadli, ale dostaną miliony

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, MAGAZYN, Wiadomości, 24.05.2021 18:48, PAN
Ekstraklasa, spółka zarządzająca rozgrywkami i pozyskująca przychody dla ligi, wypłaci klubom za sezon 2020/21 łącznie 230,5 mln zł. To o 5,5 mln zł więcej niż wynosił budżet założony na początku sezonu.
Spadli, ale dostaną miliony
Najwięcej, co oczywiste, zarobi Legia Warszawa, która wywalczyła mistrzostwo Polski. Najmniej otrzyma Podbeskidzie Bielsko-Biała, co też dziwić nie może, wszak okazało się najsłabszą ekipą rozgrywek. Legia zarobiła w polskiej lidze prawie 30 milionów złotych, zaś do kasy Górali wpłynie prawie osiem i pół miliona. Na wypłaty dla klubów składają się m.in.: opłata historyczna (inaczej za markę), opłata stała dla wszystkich, opłata za wyniki sportowe, szkolenie młodzieży itp.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›