Sportowe podsumowanie roku

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 31.12.2021 20:13, PAN
2021 rok powoli zbliża się do końca. Jaki on był dla sportowców z Podbeskidzia?
Sportowe podsumowanie roku
Na pewno wydarzeń sportowych było wiele, warto podkreślić, że sowicie wspierane przez Bielsko-Biała kluby sportowe wywalczyły więcej sukcesów niż w pozostałych częściach regionu.

Na pierwszym miejscu futbol, bo też piłka nożna jest w naszym kraju sportem narodowym. Wydarzyło się sporo. Na pierwszy plan wysuwa się historyczny awans piłkarek Rekordu Bielsko-Biała do Ekstraklasy, co dla klubu jest wydarzeniem historycznym, bowiem żadna z futbolowych ekip tego klubu nie grała tak wysoko. Po wspaniałych sezonach w elicie Mitechu Żywiec (w tym roku awans do III ligi kobiet) teraz przyszedł czas na Rekord. Na pewno godne odnotowania są sukcesy piłkarzy Rekordu, którzy są w czołówce III ligi i wywalczyli Puchar Polski na szczeblu śląskiego ZPN. Po latach przerwy do IV ligi wrócił zespół Czarnych Góral Żywiec, a LKS Bestwina pierwszy raz gra w lidze czwartej. Sukcesem jest też brązowy medal AMP-futbolowej drużyny Podbeskidzia Kuloodpornych, która zdobyła trzecie miejsce w Polsce. Cieszy też to, że dwóch sędziów z Żywca prowadzi mecze szczebla centralnego. Minus to przede wszystkim wiosenny spadek Podbeskidzia z Ekstraklasy i przedwczesna śmierć dwóch wybitnych piłkarzy Grzegorza Więzika i Jacka Felscha.

W futsalu bielski Rekord po raz piąty zdobył tytuł mistrza Polski, zagrał w UEFA Futsal Cup, młodzieżowe drużyny Rekordu z wszystkich finałów przywoziły medale, a żeńska drużyna zdobyła brązowy medal w Ekstralidze, co także jest historycznym osiągnięciem tej drużyny.

Największy sportowy sukces odnotował na początku 2021 roku skoczek z Wisły Piotr Żyła, który został indywidualnym mistrzem świata i brązowym medalistą w drużynie. W zgodniej opinii ten sukces 34-letniemu zawodnikowi po prostu się należał.

Tak jak skocznie zdominował Piotr Żyła, tak na łuczniczych torach dominowali reprezentanci Łucznika Żywiec. W halowych mistrzostwach Polski nie mieli sobie równych w każdej kategorii, podobnie było w rozgrywkach ligowych oraz w przypadku powołań do reprezentacji Polski. Łucznik został najlepszym klubem w Polsce ze względu na szkolenie młodzieży i uzyskiwane wyniki. Supremację w kajak polo utrzymał UKS Set Kaniów, który do bogatej kolekcji i wychowania olimpijki dodał w 2021 roku tytuł mistrza Polski kobiet.

Wracając do sportów drużynowych podkreślić należy niezmienną pozycję w siatkarskiej elicie kobiet BKS Bostik Bielsko-Biała, zdobycie Pucharu Polski przez siatkarzy BBTS Bielsko-Biała, coraz lepszą postawę w II lidze koszykarzy Basket Hills Bielsko-Biała oraz w I lidze mężczyzn BISTS Bielsko-Biała. Spore sukcesy osiągają także przedstawiciele sportów walki z Czechowic-Dziedzic, Bielska-Białej i Żywca, w tym ostatnim mieście podejmowane są próby reaktywacji mocnej przed laty sekcji bokserskiej.

Na koniec biathlon. W nim dominują kobiety, ale panowie nie dają za wygraną. Od kilku lat, po zakończeniu kariery przez Tomasza Sikorę, biathlonistą numer jeden z reprezentujący BLKS Żywiec Grzegorz Guzik.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›