Spóźniony finisz Rekordu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 21.11.2021 11:32, PAN
Rekord Bielsko-Biała od porażki rozpoczął zmagania w... rundzie wiosennej
Z uwagi na dobrą pogodę Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył na listopad pierwszą kolejkę rundy rewanżowej w III-ligowych rozgrywkach. Rekord podejmował rezerwę ekstraklasowego Zagłębia Lubin. Latem w Lubinie górą był Rekord, tym razem trzy punkty zgarnęli rywale.

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg, częściej przy piłce byli nawet gospodarze, którzy najbliżsi szczęścia byli w 42 minucie, gdy znakomicie interweniował bramkarz przyjezdnych po strzale Caputy. Wcześniej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kizyma z bliska wepchnął piłkę do bramki. Początek drugiej połowy to ataki Rekordu i bardzo ładne akcje Zagłębia II, po których prowadziło ono przy Startowej 3-0! Rekord walczył do końca, przy odrobinie szczęścia mógł być remis, ale ostatecznie tylko po strzale Nowaka z wolnego i woleju Sobika piłka znalazła drogę do lubińskiej bramki.

Rekord Bielsko-Biała – Zagłębie II Lubin 2:3 (0:1)

Sobik 87, Nowak 90 - Kizyma 28, Zając 60, Chmarek 65.

Rekord: Szumera – Madzia, Pańkowski, Kareta, Żołna, Kowalczyk (87 Czaicki), Nowak, Caputa, Wróblewski (56 Sobik), Wróbel, Twarkowski (65 Waluś).

Zagłębie II: Matys – Kolan, Sobczak, Posmyk, Bogacz, Masiak (73 Żyła), Kizyma, Zając, Hanc, Chmarek (84 Rogalski), Adamski.