Ten wynik daje do myślenia

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 11.12.2020 22:25, PAN
Podbeskidzia miało się odbić od dna, tymczasem były mistrz Polski z Gliwic pokazał klasę na stadionie beniaminka
Ten wynik daje do myślenia
Na początku zawodów Podbeskidzie miało nawet inicjatywę i dobrą okazję w 12 minucie po strzale Modelskiego. Potem gra się wyrównała, a goście w 38 minucie zdobyli bramkę po główce Świerczoka. Po chwili ten sam zawodnik wykazał się sprytem w polu karnym, wywalczył jedenastkę, którą sam po chwili wykorzystał. Po godzinie gry było już jasne, że Piast wygra ten mecz, gdy Malarczyk po raz trzeci zmusił do kapitulacji Peskovicia. Potem gospodarze dali sobie jeszcze wbić dwie bramki i końcowy wynik na pewno nie napawa optymizmem. Przed Góralami teraz bardzo ważny mecz w Płocku.


Analizując to spotkanie trzeba wspomnieć o kilku sprawach. Na pewno, gdy przegrywa się 0-5, to zaczyna się szukanie winnych. Media już dawno skazały trenera Krzysztofa Brede, choć ten zapewne dałby wiele, by mieć w składzie takich graczy jak: Jodłowiec, Malaczyk, Holoubek, Żyro, Badia, Lipski czy oczywiście Świerczok. Po prostu podopieczni Waldemara Fornalika zaczęli sezon słabo, ale personalnie to zespół na ligową czołówkę, do której pewnie za jakiś czas dołączy.

Uczciwie trzeba rzec, że Podbeskidzie tak ogranych, nawet w reprezentacji Polski, graczy nie ma. Trzeba się zastanowić nad wzmocnieniem zespołu, bo dramatem byłoby, gdyby w sezonie, w którym spada tylko jeden zespół, było nim właśnie Podbeskidzie. Problem polega jednak na tym, że Górale nie prezentują się tak źle, jak pokazuje to ligowa tabela. I to trzeba zmienić.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice 0-5 (0-2)
Świerczok 38, 41, Malarczyk 60, Milewski 84, Alves 90.
Podbeskidzie: Pesković - Danielak, Komor, Bashlai, Modelski - Sitek (58' Gutowski), Figiel (46' Rzuchowski), Kocsis (66' Bieroński), Sierpina (58' Miakushko) - Roginić (66' Nowak), Biliński.
Piast: Plach - Konczkowski, Malarczyk, Huk, Holubek - Jodłowiec (87' Lipski), Sokołowski - Steczyk, Chrapek (79' Alves), Badia (71' Milewski) - Świerczok (79' Żyro).

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›