Wszystko da się załatwić

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 20.05.2020 17:03, PAN

Decyzją Komisji ds. Nagłych PZPN Hutnik Kraków w przyszłym sezonie będzie grał w II lidze.

Wszystko da się załatwić

Był czas, że o Hutniku mówiło się w całej Polsce, a to za sprawą dobrych wyników i znakomitych zawodników (Krzysztof Bukalski, Marek Koźmiński, Mirosław Waligóra, Andrzej Sermak, Tomasz Hajto, Kazimierz Węgrzyn, Michał Stolarz, Krzysztof Przytuła). Jeden z wybitnych trenerów i zawodników Hutnika Robert Kasperczyk wprowadził Podbeskidzie Bielsko-Biała do ekstraklasy i osiągnął z tym zespołem największe sukcesy w elicie.


Potem Hutnik spadł aż do IV ligi, wydostał się z niej błyskawicznie i teraz w lidze III zajął w niej...no właśnie, które miejsce? Hutnim utrzymywał, że pierwsze, bo w Krakowie pokonał Motor Lublin 1-0 (do rewanżu nie doszło z powodu pandemii), zaś lepszy bilans bramkowy, na moment zamknięcia sezonu, miał Motor. Obie ekipy zgromadziły taką samą liczbę punktów i Lubelski ZPN, który kieruje rozgrywkami III ligi, grupy IV przyznał pierwsze miejsce klubowi z Lublina. Hutnik nie chciał się z tym pogodzić, straszył sądami, przedkładał pisma kancelarii prawniczych świadczących o swojej racji. Salomonowe rozwiązanie zastosował PZPN.


- Myślę, że dzięki tej decyzji zwyciężył przede wszystkim sport i zdrowy rozsądek. Absolutnie nie chcę włączać się w dyskusję i interpretację przepisów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który autonomicznie prowadził rozgrywki w grupie IV, III ligi piłkarskiej. Mam nadzieję, że przyjęte rozwiązanie zadowoli wszystkich zainteresowanych, a Motor Lublin i Hutnik Kraków pomyślnie przejdą proces licencyjny i swą obecnością oraz klasą sportową wzmocnią drugoligowe zmagania - tak skomentował decyzję Komisji ds. Nagłych Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Każdy niech sobie sam odpowie na pytanie, kto w tym sporze ma rację. A starszym fanom Górali przypominamy, że liderem Hutnika jest Krzysztof Świątek, który w sezonie 2009/10 występował w barwach Podbeskidzia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›