Wygrali na trudnym terenie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 14.11.2021 14:45, PAN
Koszykarze Daas Basket Hills Bielsko-Biała wygrali kolejny mecz w II lidze, tym razem w Tarnowie
Tarnowskie "Jaskółki" to legenda polskiej koszykówki. Medaliści mistrzostw Polski, uczestnicy rozgrywek w europejskich pucharach. Pod nazwą Unia klub przestał istnieć, ale dzięki wsparciu Grupy Azoty pod innym szyldem próbuje się w Tarnowie nawiązać do wspaniałych tradycji. Grająca ikoną małopolskiej ekipy jest Jacek Sulowski, który pamięta najlepsze czasy gry w Unii i jednosezonowym tworze Unia/Wisła Kraków.

Bielszczanie podeszli do rywala z szacunkiem, niemniej z każda minutą ich przewaga rosła, w czym główna zasługa rosłych Roberta Kozaczki i Wojciecha Zuba, którzy zdobyli ponad połowę punktów dla swojej ekipy. Ostatecznie "Hillsi" wygrali w Tarnowie 67-49, a w najbliższą środę podejmą we własnej hali Ragor Tarnowskie Góry.