Zderzyli się z poznańską "Lokomotywą"

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 06.12.2020 19:30, PAN
Lech Poznań rozbił Podbeskidzie Bielsko-Biała 4-0 w meczu piłkarskiej ekstraklasy.
Zderzyli się z poznańską
Podbeskidzie na pewno nie było faworytem starcia z zespołem Kolejorza, ale mieli prawo liczyć, że wycieńczony grą w Lidze Europy rywal będzie miał słabszy dzień. Poznaniacy zagrali jednak jak z nut i na ten moment beniaminek ekstraklasy nie ma szans nawiązać równorzędnej walki z naszym "rodzynkiem" w pucharowych bojach.

Pierwsza okazję na gola miał w tym meczu Roginić, ale rosły snajper beniaminka przegrał pojedynek z bramkarzem przeciwnika. Za drugim razem Roginić już się nie pomylił. Była 28 minuta, gdy skierował piłkę do bramki. Ta, po analizie video, nie została jednak uznana, gdyż dośrodkowujący Kocsis uczynił to zza linii końcowej boiska. Trzy minuty później zaczął się koncert Lecha, który objął prowadzenie po główce Rogne. To był punkt zwrotny zawodów, od tej pory ciekawie grające Podbeskidzie zaczęło popełniać szkolne błędy. Ten, po którym Lech zdobył drugiego gola to po prostu recydywa w wykonaniu defensora Podbeskidzia.

Jeśli Górale mieli nadzieje na korzystny wynik to rozwiał je po przerwie Tiba, który wyszedł z piłką z własnej połowy i po samotnej szarży skierował do bramki. Było po meczu, a kolejna strata w defensywie Podbeskidzia sprawiła, że gracze Lecha ustalili wynik meczu. Obie drużyny miały w końcówce swoje okazje, dobrze jednak bronili obaj bramkarze. Beniaminek z Bielska-Białej zamyka tabelę ekstraklasy.

Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4-0 (2-0)
Rogn 31, Ishak 44, Tiba 47, Ramirez 54.
Podbeskidzie: Pesković – Gutowski (76 Modelski), Baszłaj, Rundić (50 Komor), Gach – Miakusho, Ubbink, Kocsis (76 Bieroński), Rzuchowski – Marzec (62 Sierpina), Roginić.

Bramki: 31. Rogne, 44. Ishak, 47. Tiba, 54. Ramirez