Zielone światło dla futsalu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 21.01.2021 22:56, PAN

Dziś podczas zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęto decyzję, że rozgrywki futsalowe od ekstraklasy do II ligi kobiet i mężczyzn rozgrywane będą zgodnie z planem. To decyzja, na którą czekano w środowisku z niepokojem.


Zielone światło dla futsalu
Do wczoraj było bowiem tak, że grać mogła młodzież oraz kluby, które zapewniały zawodnikom kontrakty lub stypendia. Ale nawet w futsalowej ekstraklasie nie wszystkie kluby działają w pełni profesionalnie i na przykład P.A. Nova Gliwice dwa mecze musiała przełożyć, bo oficjalnie płaci tylko trenerowi. W żeńskim futsalu liczba klubów grających na amatorskich zasadach znacznie przewyższą grupę zawodowców, więc coś trzeba było z tym zrobić. PZPN pozwolił grać wszystkim i choć nadal bez udziału kibiców, w ścisłym reżimie sanitarnym, to jednak wszystko wskazuje na to, że ten cykl rozgrywkowy zakończy się normalnie z awansami i spadkami, a nie jak przed rokiem, gdy rywalizację zakończono w marcu. Zresztą PZPN nie miał wielkiego wyjścia, skoro mecze ligowe organizują normalnie związki koszykówki, siatkówki czy piłki ręcznej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›