Usłyszeli zarzuty za kradzież prądu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Wiadomości, 10.08.2021 15:14,
Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 29 do 60 lat podejrzewanych o kradzież energii elektrycznej w jednej z kamienic przy ulicy Bestwińskiej w Bielsku-Białej.
Usłyszeli zarzuty za kradzież prądu

W poniedziałek w godzinach dopołudniowych pracownik administracji bielskiego ZGM-u ujawnił w jednej kamienic, że trzech lokatorów mieszkania najprawdopodobniej dokonało nielegalnego przyłącza do instalacji i pobierali prąd poza licznikiem.

Na miejsce został skierowany patrol policjantów. Stróże prawa wspólnie z przedstawicielem administracji ustalili, że w mieszkaniu wcześniej odłączony został prąd, więc trzech przebywających w nim mężczyzn skonstruowało nielegalne przyłącze i podłączyło instalację mieszkania do instalacji elektrycznej w piwnicy budynku. Cała trójka z uwagi na stan nietrzeźwości nie mogła złożyć wyjaśnień, dlatego zostali zatrzymani.

Ponadto po sprawdzeniu ich w policyjnej bazie danych okazało się, że 60-latek bez stałego miejsca zamieszkania jest poszukiwany przez sąd w celu doprowadzenia go do zakładu karnego w związku z zasądzoną karą aresztu za popełnione wcześniej wykroczenie.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie cała trójka usłyszała zarzuty. Za kradzież energii elektrycznej bez względu na jej wartość grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy