Ankieterzy zapytają bielszczan o....

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 08.05.2023 11:53,
Badania społeczne będzie prowadzone na zlecenie prezydenta Bielska-Białej przez Ogólnopolskie Stowarzyszenia RoPSAN.
Ankieterzy zapytają bielszczan o....

W drugiej połowie maja oraz w czerwcu br. ankieterzy przeprowadzą 500 wywiadów z mieszkańcami Bielska-Białej na temat ich oceny rozpowszechnienia w mieście problemów związanych z piciem alkoholu, używaniem narkotyków i przemocą domową.

Badania społeczne - prowadzone na zlecenie prezydenta Bielska-Białej przez Ogólnopolskie Stowarzyszenia RoPSAN – Rodzice Przeciwko Sprzedaży Alkoholu Nieletnim - dotyczyć będą oceny rozpowszechnienia problemów związanych z piciem alkoholu, używaniem narkotyków i przemocą domową (w rodzinie) wśród mieszkańców naszego miasta. Będą także obejmować niektóre zagrożenia związane z uzależnieniami behawioralnymi, takimi jak np. dysfunkcyjne używanie Internetu oraz hazard.

Badanie ankietowe pozwolą przeanalizować, jak zmieniła się kondycja bielszczan w kontekście problemów związanych z alkoholem, narkotykami i przemocą domową na przestrzeni ostatnich 5 lat - bo poprzednie tego typu badanie przeprowadzono właśnie przed pięciu laty.

A były to trudne lata – pandemia COVID-19, wojna na Ukrainie - dlatego tegoroczne badanie ma istotne znaczenie dla przygotowania nowych programów pomocy i wsparcia dla mieszkańców Bielska-Białej.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy