Bielska Strefa Parkowania będzie większa

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 07.02.2021 09:34,
W połowie roku strefa płatnego parkowania w Bielsku-Białej zostanie poszerzona o dwa obszary wytyczone ulicami - Fryderyka Chopina, Listopadową i Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz ulicami - 1 Maja, PCK, Władysława Broniewskiego, Dworkową i Romana Dmowskiego.
Bielska Strefa Parkowania będzie większa

Istniejąca strefa płatnego parkowania (SPP) w Bielska-Białej nie tylko umożliwia znalezienie miejsca do zaparkowania samochodu, ale - co równie ważne - zwiększa rotację i skraca czas postoju w tym obszarze. Ułatwia to znalezienie miejsca większej liczbie kierowców i załatwienie pilnych spraw z szybkim odjazdem z zatłoczonego centrum. Daje też możliwość parkowania pojazdów mieszkańcom obszaru wchodzącego w zasięg strefy. Nie dziwi zatem, że wśród wnioskodawców jej poszerzenia są właśnie sami mieszkańcy.

Funkcjonująca SPP zostanie poszerzona o dwa obszary wytyczone ulicami - Fryderyka Chopina, Listopadową i Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz ulicami - 1 Maja, PCK, Władysława Broniewskiego, Dworkową i Romana Dmowskiego. Dzięki temu w tym obszarze przybędzie dodatkowe 450 miejsc postojowych. Na rozszerzonym obszarze zostanie zainstalowanych 27 nowych parkomatów.

Urządzenia posiadać będą tę samą funkcjonalność, co już działające. Opłaty można będzie dokonać przy pomocy bilonu, karty płatniczej i systemu BLIK. Możliwe będzie także uiszczenie opłaty dodatkowej w parkomacie. Transakcje ułatwi także możliwość korzystania z wbudowanego czytnika kodów QR. Analogicznie do urządzeń już funkcjonujących, nowe będą posiadać kolorowy ekran, klawiaturę alfanumeryczną, a zasilanie zapewni autonomiczny układ złożony z panelu solarnego i akumulatora.

Zmiana granic strefy płatnego parkowania nie wpłynie na obowiązujące dotąd stawki opłat w SPP. Decyzją Rady Miejskiej Bielska-Białej te pozostają na dotychczasowym poziomie. Poszerzoną strefą nadal będzie zarządzać Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej, a sprawdzaniem wniesionych przez kierowców opłat będą się zajmować, jak dotąd kontrolerzy, będący jego pracownikami.

Osoby preferujące korzystanie z mobilnych metod płatności nadal mogą korzystać z aplikacji SkyCash lub moBILET.


Rozszerzenie strefy płatnego parkowania zaplanowano na 1 lipca 2021 roku.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy