Jest decyzja w sprawie rewitalizacji Parku Włókniarzy oraz parku przy Ratuszu

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 17.02.2020 14:41,
Na razie nie dojdzie do realizacji inwestycji.
Jest decyzja w sprawie rewitalizacji Parku Włókniarzy oraz parku przy Ratuszu

Po szczegółowej, kilkutygodniowej analizie projektów rewitalizacji Parku Włókniarzy oraz parku przy Ratuszu przez wydziały Urzędu Miejskiego, konsultacjach z ekspertami oraz po zasięgnięciu opinii właściwych rad osiedli prezydent miasta podjął decyzję o odstąpieniu od realizacji inwestycji w planowanym do tej pory zakresie.

- Projekty, które powstały w 2016 r., nie uwzględniają w wystarczającym zakresie ochrony zieleni (była dostateczna podczas tworzenia projektu). Aktualnie w związku z coraz szybszymi zmianami klimatu, należy bardziej szczegółowo planować wszelkie inwestycje ingerujące w zieleń i dlatego w ubiegłym roku wprowadzono w Bielsku-Białej zarządzeniem prezydenta miasta Karty ochrony drzew. Utworzono także funkcję ogrodnika miejskiego.

Obecnie ogrodnik miejski – w oparciu m.in. o wspomniane Karty ochrony drzew – przygotowuje koncepcję dla wykonania nowych projektów rewitalizacji parków - poinformował bielski ratusz.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy