Księżycowy krajobraz w Czechowicach! Skąd tutaj tyle śmieci?

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 26.11.2019 10:49, ap
Krajobraz wschodniej części Czechowic-Dziedzic może przestraszyć. Teren ma zostać wkrótce zagospodarowany. Na razie jednak bardziej przypomina śmietnisko niż grunt pod inwestycje.
Księżycowy krajobraz w Czechowicach! Skąd tutaj tyle śmieci?
O odpadowym problemie w Czwechowicach-Dziedzicach informuje nasz czytelnik.


- Nie dość, że na działkę w sektorze DK1/Kopernika zwożona jest ziemia i składowane są powyrywane drzewa, to na dokładkę „przedsiębiorczy” ludzie wyrzucają tam śmieci, m.in. 2 lodówki, opony itd - informuje Piotr Kuboszek, autor zdjęć.

Czyje to odpady?

Ze śmieciowym problemem zwróciliśmy się do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Gminy Czechowice-Dziedzice.

Jak informuje urząd, teren działki gminnej przy ul.Kopernika czasowo został udostępniony firmie realizującej zadanie inwestycyjne Gminy Czechowice-Dziedzice pn. Utworzenie Centrum Edukacji Ekologicznej wraz z zagospodarowaniem Potoku Czechowickiego - cz.2 Zagospodarowanie Potoku Czechowickiego wraz z rewitalizacją przyległego terenu.

Składowane na działce ziemia i drzewa w większości pochodzą z placu budowy. Jednak odpady typu lodówki, opony są już dziełem „życzliwych" osób prywatnych.

Wydział znalazł jednak na to sposób.

-Odpady typu zużyty sprzęt zostały posprzątane, teren został ogrodzony, co uniemożliwi dalsze podrzucanie odpadów. - odpowiada Bernadetta Klimek z Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Czechowicach-Dziedzicach. - Teren działki zostanie w całości uprzątnięty przez Wykonawcę, przed ostatecznym zakończeniem prac - dodaje urzędniczka.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy