Łącznik do Hulanki będzie z poślizgiem

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 15.09.2020 12:35,
Budowa trwa od kwietnia br.,
Łącznik do Hulanki będzie z poślizgiem

Nowy łącznik to rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwi dojazd do ronda Hulanka kierowcom jadącym od strony węzła z ul. Bohaterów Monte Cassino. Jak się okazuje, prace przy powstającej jednojezdniowej ulicy o szerokości 5 metrów i długości 430 metrów do łatwych wcale nie należą.

Budowa trwa od kwietnia br., pierwotny termin jej zakończenia miał nastąpić pod koniec sierpnia. Intensywne opady deszczu w maju i czerwcu spowodowały jednak osunięcie się nasiąkniętej wodą skarpy biegnącej wzdłuż nowej drogi. Ciągłe opady uniemożliwiały także sprawne przeprowadzenie stabilizacji warstw konstrukcyjnych powstającego obok nasypu. W rezultacie wykonawca, zamiast realizować plan inwestycji, większość czasu musiał poświęcać na zabezpieczenie terenu z powodu opadów.

Wszystko wskazuje na to, że konieczne będzie dodatkowe umocnienie skarpy, najprawdopodobniej poprzez budowę muru oporowego. Przygotowywane właśnie rozwiązania zwiększą niestety wartość umowy i wydłużą czas inwestycji. Ukończenia tej inwestycji możemy się spodziewać na przełomie października i listopada br.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy