Nabór wniosków na nowe mieszkania w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 06.05.2022 13:52, fot. Bielsko-Bialskie Towarzystwo Budownictwa Społ
Chodzi o trzydzieści lokali mieszkalnych.
Nabór wniosków na nowe mieszkania w Bielsku-Białej

Lada dzień będzie można składać wnioski na lokale mieszkalne w nowo wybudowanym, w ramach społecznego budownictwa czynszowego, wielorodzinnym budynku przy ul. Stefana Batorego 26 w Bielsku-Białej. Nabór zacznie się 9 maja i potrwa do 20 maja br. – informują miasto Bielsko-Biała oraz inwestor: Bielsko-Bialskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

Chodzi o trzydzieści lokali mieszkalnych - pięć jednopokojowych, piętnaście dwupokojowych i dziesięć trzypokojowych. Nowo wybudowany budynek posiada windę obsługującą sześć kondygnacji (piwnice z komórkami lokatorskimi, parter i kolejno cztery piętra). Przed budynkiem znajduje się czterdzieści pięć miejsc parkingowych, w tym pięć dla osób z niepełnosprawnościami.

Najemca jest zobowiązany do wpłaty partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego w wysokości 20 procent wartości lokalu liczonej od kwoty 5.900,00 zł/m2 x metraż mieszkania, w terminie do 30 czerwca br. Ponadto do wpłaty kaucji zabezpieczającej do 30 listopada br. Wysokość kaucji stanowi 12-krotność miesięcznego czynszu obowiązującego w dniu zawarcia umowy najmu. Kaucja na dzień ogłoszenia naboru wniosków wynosi 12 x 16,59 zł/m2 x metraż mieszkania.

Termin oddania lokali mieszkalnych do użytku planowany jest na grudzień tego roku.

Kompletne wnioski o zawarcie umowy najmu (w formie papierowej) przyjmowane będą w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej (ZGM) przy ul. Lipnickiej 26 w Bielsku-Białej, Biuro Obsługi Interesanta (parter) w godz. od 7.00 do 15.00.


Za datę złożenia wniosku uznaje się datę dostarczenia wniosku do siedziby wyznaczonego punktu w ZGM, co oznacza, że wnioski wysłane pocztą przed upływem terminu, a dostarczone do wyznaczonego w ZGM punktu odbioru wniosków po terminie nie będą rozpatrywane. Po złożeniu wniosku wnioskodawca otrzyma potwierdzenie złożenia wniosku zawierające numer, datę i godzinę wpływu wniosku.

Wszelkie informacje dostępne są w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w pokoju nr 18 (I piętro) tel. 33/4990628 oraz w siedzibie Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. przy ul. Komorowickiej 72 w Bielsku-Białej, tel. 338150309.

Najemcy mogą ubiegać się o dopłaty do czynszów zgodnie art.5 Ustawy o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania (t.j. Dz.U.2021 poz. 2158).

Umowy najmu podpisywane są na czas określony zgodnie z art. 7b. 1. Ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali mieszkalnych na wynajem, mieszkań chronionych […] (t.j. Dz.U. 2022 poz. 377).

Szczegółowe informacje na ten temat – Uchwała nr XXX/705/2021 Rady Miejskiej w Bielsku-Białej z 18 marca 2021 r. określająca zasady naboru wniosków o zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego i druki do pobrania znajdują się pod adresem https://bielsko-biala.pl/aktulanosc/nabor-wnioskow-na-nowe-lokale-mieszkalne-przy-ul-stefana-batorego-26-w-bielsku-bialej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy