Nowa wersja kultowego malucha

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 25.10.2020 17:26,
W dwudziestą rocznicę zakończenia produkcji popularnego „malucha” włoskie studio projektowe Ma-De Studio zaprezentowało światu swoją wizję fiata 126p w XXI wieku.
Nowa wersja kultowego malucha

Projektanci przypominają, że „maluch” był czteroosobowym samochodem miejskim z tylnym silnikiem, który zaprezentowany został po raz pierwszy w październiku 1972 roku na Salonie Samochodowym w Turynie jako zamiennik Fiata 500. Nie szczędząc ciepłych słów wspominają również, że był to jeden z najbardziej udanych modeli, którego całkowita produkcja sięgnęła blisko 4,7 miliona sztuk, z czego 3,3 mln w Polsce (1 152 325 w Bielsku-Białej, 2 166 349 w Tychach)

„Maluch” XXI wieku nie traci swojej tożsamości, a wręcz ją wzmacnia. Fiat 126 Vision jest nową interpretacją poprzednika. Przede wszystkim rzuca się w oczy to, że auto jest większe. Zachowuje jednak linię nadwozia i kilka charakterystycznych elementów stylistycznych, takich jak zwężający się do z tyłu dach i kwadratowe reflektory. Jak Państwo oceniają taką wizję włoskich projektantów?


źródło: visitbielsko.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy