Nowe autobusy wyjechały na ulice

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 03.06.2019 13:16,
Nowe autobusy wyjechały na ulice

Pod koniec maja tabor autobusowy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Żywcu Sp. z o.o. wzbogacił się o trzy nowe autobusy marki Solaris Urbino 10,5.

Jak informuje magistrat, od tego dnia Spółka posiada w eksploatacji wyłącznie autobusy niskopodłogowe, z czego 23 klimatyzowane, a 21 posiadające pełny monitoring.

- Taka liczba niskopodłogowych autobusów świadczy o tym, że nasz zakład komunikacyjny zwraca szczególną uwagę na osoby starsze i niepełnosprawne, starając się o to, by ułatwić im korzystanie z komunikacji miejskiej. Z pewnym sentymentem zauważam, że w naszym mieście kończy się era duńskich autobusów DAB, które kiedyś stały się charakterystycznymi pojazdami dla naszego MZK. Obecnie zostaje u nas tylko jeden taki autobus. Pojawiają się za to nowe pojazdy, w pełni funkcjonalne i wygodne dla pasażerów. Gratuluję MZK nowych nabytków, a pasażerom życzę samych przyjemnych podróży - mówi burmistrz Antoni Szlagor.


źródło: UM Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy