Nowe połączenie InterCity Szyndzielnia: Bielsko-Biała - Ustka

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 05.02.2021 15:17,
Polskie Koleje Państwowe uruchomiły nowe połączenia InterCity Szyndzielnia - z Bielska-Białej z Ustki.
Nowe połączenie InterCity Szyndzielnia: Bielsko-Biała - Ustka

Pociąg InterCity Szyndzielnia kursuje codziennie z Bielska-Białej do Ustki. Wyjeżdża z Bielska-Białej o godz. 7.52 i podąża przez Kędzierzyn-Koźle, Opole, Wrocław, Poznań i Koszalin do Ustki, przyjeżdżając tam planowo o godz. 18.28. W drugą stronę rozpoczyna bieg o godz. 9.07 i do Bielska-Białej dociera o godz. 19.52. Podróż ze stolicy Podbeskidzia nad morze trwa ok. 10,5 godziny. Bilet w wagonach II klasy kosztuje 83 zł, a w wagonach I klasy jest droższy o 25 zł.

Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, mile zaskoczony faktem uruchomienia nowego pociągu IC, stwierdził: - Jak wiadomo, Ustka to od wielu lat nasze miasto partnerskie, z którym utrzymujemy bardzo bliskie relacje. Wiem, że wielu bielszczan często wybiera Ustkę jako miejsce swojego wakacyjnego wypoczynku, a mieszkańcy Ustki bywają w naszym mieście - i to nie tylko zimą. Dobrze zatem, że takie kolejowe połączenie powstało. Myślę, że sporo osób z niego chętnie skorzysta. Od pewnego czasu - dzięki nowej infrastrukturze drogowej - można co prawda dotrzeć dość szybko nad Bałtyk samochodem, ale jest wciąż wiele osób, które cenią komfort i bezpieczeństwo podróżowania koleją.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy