Nowe rondo ma ułatwić dojazd do Muzeum Bajki i Animacji

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 13.05.2020 19:00, PG
Prace potrwają jeszcze przynajmniej 5 miesięcy.
Nowe rondo ma ułatwić dojazd do Muzeum Bajki i Animacji

Małe rondo powstaje w rejonie targowiska na skrzyżowaniu ul. Józefa Lompy i ul. Cieszyńskiej. Ma usprawnić ruch w tym miejscu, a zwłaszcza dojazd do placówek edukacyjnych przy ul. Józefa Lompy oraz do przyszłego Muzeum Bajki i Animacji i planowanego przy nim parkingu.

W ramach realizowanego już zadania rozbudowany zostanie odcinek ul. Cieszyńskiej w miejscu, gdzie jeszcze nie jest ona zmodernizowana, oraz ul. Mikołaja Kopernika, gdzie przewidziano budowę murów oporowych, rozbudowę kanalizacji deszczowej, przebudowę kanalizacji ogólnospławnej (przy zachowaniu ciągłości spływu ścieków), przebudowę oświetlenia ulicznego oraz kolidujących urządzeń infrastruktury technicznej. Zbudowane zostaną schody terenowe, śmietnik i elementy małej architektury. Ulica Mikołaja Kopernika otrzyma nawierzchnię z kostki brukowej - Miejski Zarząd Dróg dysponuje jej zapasem po rozbiórce historycznej nawierzchni ul. Krakowskiej.

Zbudowanie w tym miejscu ronda pozwoli uporządkować ruch przy targowisku i dojazd do szkół i Bielskiego Szkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej przy ul. Lompy, jak również dojazd do projektowanych dopiero inwestycji – zarówno Muzeum Bajki i Animacji Studia Filmów Rysunkowych, jak i parkingu wielopoziomowego. Zakres przebudowy dotyczy nie tylko wykonania samego ronda na skrzyżowaniu z ul. Lompy, ale wjazdu i przedpola parkingu wielopoziomowego, przy którym zostanie zbudowany dość duży parking dla autokarów (będzie on mógł być użytkowany wcześniej, zanim powstanie obiekt wielopoziomowy).

Realizacja rozpoczętego właśnie zadania potrwa około pięciu miesięcy.


źródło: UM w Bielsku - Białej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy