Nowy pomnik przyrody w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 27.05.2020 14:28,
Drzewo ma ponad 100 lat!
Nowy pomnik przyrody w Bielsku-Białej

26 maja podczas obrad Rady Miejskiej bielscy radni podjęli uchwałę w sprawie ustanowienia kolejnego pomnika przyrody w Bielsku-Białej.

Drzewo, o którym mowa, to dwupniowy ponad 100-letni klon o obwodzie pni 185 cm i 211 cm, rosnący w parku za Ratuszem. Klon polny jest pierwszym drzewem tego gatunku rosnącym na terenie miasta, które wydział zgłosił do objęcia ochroną pomnikową.

- Drzewo z uwagi na wiek, rozmiary, a także walory krajobrazowe i estetyczne spełnia wszelkie kryteria do objęcia go ochroną pomnikową – mówiła radnym Danuta Przybyło, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Energii Urzędu Miejskiego.

Rosnący w parku za Ratuszem 100-latek będzie 63. pomnikiem przyrody w mieście. Na klonie pojawi się stosowna tabliczka informująca spacerujących o tym, że drzewo jest pomnikiem.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy