Włamanie w biały dzień. 40-latek zatrzymany

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 25.05.2020 17:20, FOTO: Archiwum

Mężczyzna włamał się do mieszkania swojego znajomego.

Włamanie w biały dzień. 40-latek zatrzymany
Jak informuje bielska policja, do zdarzenia doszło w piątkowe południe w Rybarzowicach.

40-letni mieszkaniec powiatu bielskiego podczas towarzyskiego spotkania został poproszony przez znajomego o pomoc w cięciu drzewa. Skarżył się, że z powodu kontuzji ręki nie poradzi sobie sam, pochwalił się też 40-latkowi, że ostatnio kupił sobie nową, markową piłę łańcuchową. Wyjawił także, gdzie przechowuje cenne narzędzie. Po skończonym spotkaniu mężczyźni się rozeszli.


Kiedy mieszkaniec Rybarzowic wrócił do domu, zastał wyważone drzwi. Nie było też jego nowej piły łańcuchowej. Jego podejrzenia od razu padły na 40-letniego znajomego, zawiadomił więc Policję. Mundurowi ze Szczyrku ustali miejsce, gdzie mógł przebywać podejrzewany o kradzież piły mężczyzna. Było to jedno z gospodarstw w Rybarzowicach.

40-letni włamywacz ukrył się przed policjantami w szopie, został jednak szybko znaleziony, podobnie jak siekiera, którą miał ze sobą. 40-latek trafił do policyjnego aresztu, a piła wróciła do prawowitego właściciela. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie włamywacz usłyszał zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi mu nawet 10 lat za kratami.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy