Ostatnie dni spisu powszechnego

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 21.09.2021 15:51, fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB
Trochę ponad tydzień pozostał do końca Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Przypominamy, że spisać się należy, a jest to obowiązek, do 30 września. Spis odbywa się raz na 10 lat i dotyczy zarówno osób posiadających obywatelstwo polskie, jak i cudzoziemców.
Ostatnie dni spisu powszechnego

W Bielsku-Białej pojawił się nowy punkt spisowy. Do 24 września można bowiem spisać się w oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ul. Zygmunta Krasińskiego 34. Punkt jest dostępny w godzinach od 9.00 do 13.00.

Do 30 września działa natomiast punkt spisowy w Biurze Obsługi Interesanta na parterze budynku Urzędu Miejskiego przy pl. Ratuszowym 6. W punkcie można spisać się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 20.00.


W Biurze Obsługi Interesanta przy pl. Ratuszowym 6 nadal funkcjonuje specjalne stanowisko do samospisu internetowego, w którym mieszkańcy, poza dokonaniem spisu, mogą też uzyskać niezbędną pomoc. Utworzenie tego stanowiska to wyjście naprzeciw osobom, które chcą spisać się samodzielnie, a nie dysponują dostępem do internetu. Miejsce jest w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami i czynne w godzinach pracy urzędu, czyli od poniedziałku do środy od 7.30 do 15.30, w czwartek od 7.30 do 18.00 i w piątek od 7.30 do 13.00.

Warto dodać, że nadal czynny jest także punkt spisowy w centrum handlowym Gemini Park przy ul. Leszczyńskiej 20. W punkcie można spisać się w każdy czwartek, piątek i sobotę września w godzinach od 11.00 do 18.00.

Obowiązek spisu najprościej można zrealizować za pomocą aplikacji spisowej dostępnej na stronie internetowej: https://spis.gov.pl bądź przez telefon, dzwoniąc pod specjalny numer infolinii spisowej 22 2799999. Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, w celu przeprowadzenia spisu w formie wywiadu telefonicznego skontaktują się rachmistrzowie spisowi, dzwoniąc z numeru 22 8288888.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy