Podrzucone odpady. Gmina apeluje do mieszkańców!

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Na sygnale, Wiadomości, 30.01.2020 15:30, ap, foto: Gmina Skoczów
To już jakaś plaga! W ostatnim czasie odpady w miejscach do tego nieprzeznaczonych znalezione zostały w Górkach Wielkich, Drogomyślu, Wiśle i Ustroniu. Teraz takie znaleziska ujawniono na terenie gminy Skoczów.
Podrzucone odpady. Gmina apeluje do mieszkańców!
Urząd Miejski w Skoczowie informuje, że w Wiślicy i w Kiczycach ktoś porzucił odpady.



Skoczowska straż miejska i policja weryfikuje informacje i ustala sprawców. Trwa sprawdzanie monitoringu z całej okolicy.

Odpady pozostawione w Wiślicy są prawdopodobnie odpadami niebezpiecznymi, dlatego niezwłocznie zostały zabezpieczone przez Miejski Zarząd Dróg odpowiednimi tablicami i ogrodzeniem. Teren jest objęty całodobową obserwacją policji i Straży Miejskiej w Skoczowie.

W Kiczycach natomiast porzucone zostały ścinki z materiałów – to nie jest odpad niebezpieczny, lecz również w tym przypadku służby ustalają sprawców.

Władze Skoczowa apelują do mieszkańców:

- W ostatnim czasie doniesienia o pozostawionych w ustronnych miejscach odpadach docierają do nas z całego regionu, dlatego zwracamy się ze specjalną prośbą do mieszkańców naszej gminy. Prosimy o kontakt, jeżeli zauważą Państwo sytuacje, które mogą wyglądać na kolejną próbę podrzucania odpadów. Wzmagamy obserwacje, ale nie możemy być wszędzie, wiec każda informacja może być bardzo istotna. Podajemy nr tel. Straży Miejskiej w Skoczowie: 33 853 32 36 - czytamy na stronie gminy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy