Bielsko: zapadł wyrok wobec podpalacza kamienicy

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 30.01.2020 11:00, ap, foto: archiwum
8 lat więzienia i prawie 700 tys. zł do zapłaty - taką karę ponieść ma Andrzej K. odpowiedzialny za spowodowanie wybuchu i pożaru kamienicy w Bielsku-Białej.
Bielsko: zapadł wyrok wobec podpalacza kamienicy
Przypomnijmy: w kwietniu 2019 roku w kamienicy przy ul. Cieszyńskiej doszło do wybuchu i pożaru. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale dach nad głową straciło 15 osób. Kamienicę trzeba było wyburzyć.Policja szybko zatrzymała podejrzanego. Okazał się nim Andrzej K.- mieszkaniec kamienicy. Mężczyzna został oskarżony o doprowadzenie do eksplozji materiałów wybuchowych i pożaru w budynku komunalnym. Bielszczanin zostawił kanister z łatwopalną substancją w pobliżu otwartego paleniska.

Gdy w listopadzie ruszył proces wobec podpalacza, bielszczanin przyznał się do winy. Poprosił o wymierzenie mu kary 4 lat więzienia. Tłumaczył się, że był pod wpływem alkoholu i przez to nie wiedział, co robi. Przekonywał, że żałuje swojego czynu. Sąd jednak odrzucił stanowisko oskarżonego.

W środę (29.01) Andrzej K. usłyszał wyrok. Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej skazał mężczyznę na 8 lat pozbawienia wolności. Bielszczanin musi także zapłacić 590 tys. zł Komunalnemu Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej oraz 94 tys. zł. pokrzywdzonym.

Wyrok nie jest prawomocny. Obrońca 62-latka zapowiedział złożenie apelacji. Od daty doręczenia, ma na to 14 dni.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy