Policjanci ostrzegają młodzież przed ,narko' i ,dopami' [wideo]

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 29.01.2020 13:00, ap, foto: KMP Bielsko-Biała
W ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają" policjanci spotykają się z uczniami bielskich szkół. Mundurowi przestrzegają przed eksperymentowaniem z alkoholem, narkotykami i dopalaczami.
Policjanci ostrzegają młodzież przed ,narko' i ,dopami' [wideo]
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało kampanię o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. Narkotyki i dopalacze zabijają. Hasło kampanii brzmi "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty".Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia od tych substancji.

- Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego. Jego celem jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych - wyjaśnia asp. sztab. Roman Szybiak z bielskiej komendy.

Mł. asp. Rafał Kobyłecki z bielskiego wydziału prewencji spotkał się podopiecznymi Zespołu Szkół im. Juliana Tuwima w Bielsku-Białej. Policjant uczył młodych ludzi właściwych postaw i zachowań wobec otaczających ich zagrożeń. Przedstawił także zasady bezpiecznego korzystania z internetu i social mediów.

Zobaczcie spot przygotowany (z myślą o młodzieży) przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy