Wysokie miejsca naszych powiatów w prestiżowym rankingu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 28.01.2020 19:00, ap
Powiaty cieszyński, bielski i żywiecki znalazły się w czołówce rankingu Gmin i Powiatów 2019.
Wysokie miejsca naszych powiatów w prestiżowym rankingu
Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów organizowany przez Związek Powiatów Polskich.to niekomercyjny i dobrowolny konkurs. Laureaci wybierani są według podziału na: powiaty do 60 tys. mieszkańców, powiaty od 60 do 120 tys. i powiaty powyżej 120 tys. ludzi oraz miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie, gminy wiejskie. Lider rankingu na koniec roku otrzymuje prestiżowy tytuł: „Dobry Polski Samorząd”.Oceniając kondycję powiatów, eksperci ZPP wydają opinię według kryteriów ujętych w 10 grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa, czy wreszcie działania promocyjne.

Na podium wśród powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców uplasował się powiat cieszyński, który zajął 3. miejsce. Na 5. pozycji znalazł się powiat bielski, natomiast powiat żywiecki jest 7. Liderem uznany został powiat kielecki.

- To dobra wiadomość dla mnie i moich współpracowników, ponieważ powiat bielski mieści się w ścisłej czołówce tego prowadzonego od lat rankingu. Cieszy też fakt, że dołączają do nas inne powiaty z naszego województwa. To też jest ważne, bo wychodzi na to, że jest pewna rywalizacja między nami i chyba to dobra rzecz - komentuje starosta bielski, Andrzej Płonka.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy