Przesunięto termin rozpoczęcia prac na drodze Kobiernice - Żywiec

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 22.06.2021 10:15,
Przebudowa DW 948 z Kobiernic do Żywca - Oczkowa rozpocznie się we wrześniu tego roku.
Przesunięto termin rozpoczęcia prac na drodze Kobiernice - Żywiec
Jak informują władze gminy Porąbka, w poniedziałek (21.06) w Urzędzie Gminy Porąbka odbyło się spotkanie zorganizowane przez Wójta Gminy Porąbka z udziałem przedstawicieli ZDW w Katowicach, konsorcjum Strabag Infra-struktura Południe Sp. z o. o. oraz IMB Podbeskidzie Sp. z o.o.


Podczas spotkania omówiono m.in. wstępny harmonogram rozpoczęcia robót, który przedstawia się następująco:
a) odcinek A – Kobiernice – Międzybrodzie Bialskie ul. Orionistów – prace rozpoczną się we wrześniu 2021.
Przebudowa drogi na odcinku od ronda w Kobiernicach do Zapory Porąbka potrwa około 2 lat (orientacyjnie). Na tym odcinku ruch będzie odbywał się wahadłowo z możliwością dojazdu do posesji, sklepów, Ośrodka Zdrowia, Policji, Przedszkola itp. Podczas realizowania inwestycji, możliwe będą czasowe zamknięcia ruchu, które zostaną uzgodnione z Urzędem Gminy Porąbka.

We wrześniu 2021 roku planuje się zamknięcie mostu nad potokiem Żarnówka Mała (obok Zapory Porąbka w Międzybrodziu Bialskim). Przejazd tym odcinkiem drogi nie będzie możliwy do grudnia 2022 (plan).

Objazd do Międzybrodzia Bialskiego będzie możliwy przez Bielsko - Białą. Od września 2021 planowane jest także zamknięcie ruchu od skrzyżowania w Międzybrodziu Bialskim do mostu w stronę Międzybrodzia Żywieckiego,

b) odcinek B – Międzybrodzie Bialskie ul. Orionistów – Czernichów ul. Sanitarna – prace rozpoczną się w lipcu 2021,
c) odcinek C – Czernichów ul. Sanitarna – Czernichów ul. Roztoki – prace rozpoczną się w lipcu 2021 roku,
d) odcinek D – Czernichów ul. Roztoki – Żywiec Oczków – prace rozpoczną się we wrześniu 2021 roku,
e) odcinek E – Żywiec Oczków – skrzyżowanie z DW 946 – prace rozpoczną się w lipcu 2021roku.

DW 948 przebudowywana jest na odcinku od skrzyżowania z DK 52 w Kobiernicach do skrzyżowania z DW 946 w Żywcu - Oczkowie. Prace potrwają do października 2024. Przedsięwzięcie finansowane jest w całości z budżetu Województwa Śląskiego. Koszt przebudowy to 215 mln zł. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

źródło: UG Porąbka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy