Rozpoczyna się rozbudowa al. Armii Krajowej

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 05.11.2021 10:46,
W Bielsku-Białej rozpoczyna się rozbudowa al. Armii Krajowej na odcinku od ronda gen. Augusta Emila Fieldorfa Nila do dolnej stacji kolejki gondolowej Szyndzielnia.
Rozpoczyna się rozbudowa al. Armii Krajowej

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje, że 8 listopada zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na al. Armii Krajowej.

Tymczasowa organizacja ruchu będzie polegała na wprowadzeniu sterowanego ręcznie ruchu wahadłowego. Zmiana nie wpłynie na ruch pieszych.

Z kolei Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej informuje, że od 8 listopada do odwołania nastąpi zmiany organizacji przystanku końcowego Szyndzielnia dla autobusów linii:
- kursy autobusów nr 7 zostają skrócone do przystanku Karbowa Hala Widowiskowo-Sportowa (przystanek obok hali);
- kursy autobusów nr 8 zostają przetrasowane ul. Karbową do przystanku Karbowa Hala Widowiskowo-Sportowa (przystanek obok hali).
- Na ul. Karbowej uruchomiony zostaje dodatkowy przystanek Karbowa Parking usytuowany w sąsiedztwie ronda gen. Augusta Emila Fieldorfa Nila obsługiwany przez linię nr 8.
- Pominięte zostają przystanki Karbowa Hala Widowiskowo-Sportowa (zlokalizowane na ul. Karbowej), Armii Krajowej Parking oraz Szyndzielnia.

Inwestycja będzie miała mniejszy zakres niż pierwotnie zapowiadano – nie będzie poszerzenia alei, budowy dodatkowej pętli autobusowej oraz kamiennych zatok dla pieszych i rowerzystów. Wszystko ze względu na to, że realizacja tych planów wymagałaby wycinki wielu drzew. W zamian szerokość jezdni zostanie ujednolicona do 5,5 m, a wzdłuż, po jednej stronie, powstanie dwumetrowy chodnik – informuje Miejski Zarząd Dróg.

Projekt inwestycji uzyskał dofinansowanie w kwocie 8 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, finansowanego z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Rozbudowa wspomnianego odcinka alei Armii Krajowej wpasowuje się w koncepcję programu zakładającego inwestowanie w projekty bliskie ludziom, wpływającego na poprawę kondycji fizycznej i aktywność dużej części mieszkańców Bielska-Białej oraz całego regionu. Planowany do rozbudowy odcinek przebiega w rejonie kompleksu leśnego Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego i ma charakter rekreacyjno-turystyczny, z ograniczeniami dla ruchu samochodów osobowych. Droga stanowi część pieszego szlaku górskiego oraz trasy rowerowej nr 004 (Armii Krajowej – Szyndzielnia).


Planowana na lata 2021-2022 inwestycja obejmuje odcinek alei Armii Krajowej o długości ok. 1,14 km. Rozbudowa dotyczy w szczególności: rozbudowy istniejącej drogi publicznej – alei Armii Krajowej na odcinku od ronda gen. Augusta Emila Fieldorfa Nila do dolnej stacji kolei gondolowej Szyndzielnia, rozbudowę skrzyżowania z ul. Skrajną, przebudowę przepustów, budowę konstrukcji oporowych, wycinkę oraz nasadzenia zieleni, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę oświetlenia ulicznego, przebudowę sieci teletechnicznej wraz z budową kanału technologicznego, przebudowę sieci gazowej i wodociągowej oraz wykonanie elementów małej architektury.


Ruch samochodowy na tym odcinku, tak jak dotychczas, będzie dozwolony wyłącznie dla - miejskiej komunikacji autobusowej, mieszkańców i gości znajdujących się po drodze budynków oraz upoważnionych do wjazdu służb.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy