Szpital dostał fotel do... kangurowania. O co chodzi?

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 03.03.2020 16:41,
Wyjaśniamy o co chodzi z tym fotelem.
Szpital dostał fotel do... kangurowania. O co chodzi?
Oddział Patologii Noworodka w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej otrzymał fotel do kangurowania. Darczyńcą jest Fundacja Słoneczna Kraina Dzieciom.

Co kryje się pod tą nieco dziwną nazwą?

- Kangurowanie bardzo sprawdza się w procesie leczenia wcześniaków – wyjaśniła dr Danuta Zimmer, ordynator Oddziału Patologii Noworodka.


Kangurowanie to wyjątkowy sposób przytulania noworodka metodą „skóra do skóry”. Jedno z rodziców siada na takim fotelu i przytula dziecko. Maluch słyszy bicie serca najbliższej mu osoby, czuje ruchy klatki piersiowej i ciepło ciała osoby dorosłej. – Maluch czuje się bezpiecznie. W przypadku wcześniaków kangurowanie, jako symulacja wielosensoryczna korzystnie wpływa na proces leczenia. Jednocześnie dla rodziców stanowi istotny element w nawiązaniu więzi z dzieckiem – dodała dr Zimmer.

Krystian Kroczek, prezes Fundacji Słoneczna Karina Dzieciom podkreślił, że jego dzieci były kilkanaście lat temu pod opieką personelu Oddziału Patologii Noworodka w Szpitalu Wojewódzkim. Jest pod wrażeniem profesjonalizmu z jakim zespół zajmuje się podopiecznymi. – To miejsce jest świetnie wyposażone. Chcieliśmy dołożyć jakąś cegiełkę od siebie. Okazało się, że na oddziale przyda się kolejny fotel do kangurowania. Postanowiliśmy go kupić i podarować – wyjaśnił Krystian Kroczek.

Wcześniej jeden fotel do kangurowania podarowała Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda, która w maju ubiegłego roku wzięła udział w otwarciu zmodernizowanego Oddziału Patologii Noworodka. Drugi fotel podarowali rodzice jednego z małych pacjentów.źródło: Szpital Wojewódzki

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy