W słynnym uzdrowisku uruchomiono izolatorium

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 29.11.2020 13:26, fot. FROM THE SKY
Od trzech tygodni na terenie kompleksu uzdrowiskowego w Ustroniu funkcjonuje izolatorium.
W słynnym uzdrowisku uruchomiono izolatorium

To miejsce dla osób, które łagodnie przechodzą zakażenie koronawirusem, a z różnych przyczyn nie mogą poddać się samoizolacji w warunkach domowych. Rozwiązaniem dla nich jest bezpieczna kwarantanna w izolatorium.

Zarząd Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ustroń na początku listopada zgłosił do Narodowego Funduszu Zdrowia deklarację udostępnienia łącznie ponad 1.000 miejsc na terenie kompleksu uzdrowiskowego i przekształcenia ich w izolatoria. Obecnie do użytku pacjentów w uzdrowisku Ustroń w sanatorium Równica oddanych zostało 600 takich miejsc.

Jak można się dostać do ustrońskiego izolatorium, jakich warunków można się spodziewać w izolatoriach oraz co warto zabrać ze sobą na okres rekonwalescencji?

Do objęcia opieką w izolatorium kwalifikują się pacjenci skierowani na piśmie do danego obiektu przez osobę do tego uprawnioną – lekarza bądź państwowego inspektora sanitarnego. Do izolatorium kierowane są osoby z dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa, które przechodzą chorobę łagodnie, bądź pacjenci, którzy byli już hospitalizowani z powodu COVID-19, jednak nie wymagają już dalszego leczenia w warunkach szpitalnych.

- Odbycie izolacji na terenie uzdrowiska Ustroń to rozwiązanie, które pozwala wielu osobom przetrwać ten wymagający czas w bezpiecznych i komfortowych warunkach, nie narażając swoich najbliższych na zakażenie. Każdy pacjent przebywający w izolatorium otrzymuje osobny pokój z oddzielnym węzłem sanitarnym, do którego dostarczane są trzy posiłki dziennie. Ponadto zapewniamy możliwość kontaktu bezpośredniego z personelem medycznym i innymi osobami z obsługi, wyposażonymi w odpowiednie środki ochrony osobistej. Po każdym pobycie pokój osoby chorej jest dezynfekowany i przygotowywany na pobyt kolejnego pacjenta – komentuje wiceprezes zarządu uzdrowiska Ustroń Adam Rybicki.

Osoby, które zakwalifikowały się do pobytu na terenie izolatorium, powinny zabrać ze sobą listę przyjmowanych leków, oryginał lub kopię dokumentacji medycznej potwierdzającej istniejące schorzenia oraz przyjmowane na stałe leki. Oprócz nich, warto pamiętać o niezbędnych rzeczach, takich jak: piżama, wygodne ubrania i akcesoria do higieny.

- Pobyt chorego w izolatorium zmniejsza prawdopodobieństwo transmisji wirusa SARS-CoV-2 na innych domowników, a co za tym idzie, wpływa bezpośrednio na ochronę życia i zdrowia najbliższych osób. Warto skorzystać z tej możliwości, szczególnie, że chory nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z pobytem – komentuje Adam Rybicki. - Dla bezpieczeństwa na terenie uzdrowiska uruchomiliśmy również laboratorium diagnostyczne, w którym wykonywane są testy PCR wykrywające zakażenie SARS-CoV-2. Przy budynku sanatorium Równica działa też punkt wymazowy drive-thru. Mimo że wszystkie pobyty sanatoryjne zostały wstrzymane, zachowaliśmy ciągłość udzielania świadczeń w oddziale rehabilitacji kardiologicznej, a także rehabilitacji narządu ruchu i neurologicznej. Działamy z zachowaniem środków i zasad bezpieczeństwa. Nie przerwaliśmy tej działalności w trosce o zdrowie i życie naszych pacjentów – podsumowuje wiceprezes.

Więcej informacji o ofercie uzdrowiska Ustroń można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: https://www.uzdrowisko-ustron.pl/ lub pod numerem telefonu: +48 33 854 54 54, gdzie również można dokonać rezerwacji.

Uzdrowisko Ustroń działa w ramach Grupy American Heart of Poland.

źródło: Grupa American Heart of Poland

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy