W Szpitalu Wojewódzkim rusza duża inwestycja

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 08.06.2020 10:24, INFORMACJA PRASOWA
Prace potrwają do końca roku.
W Szpitalu Wojewódzkim rusza duża inwestycja
W poniedziałek 15 czerwca w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej rusza przebudowa, związana ze zmianą lokalizacji Oddziałów Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz Neurologii. Prace mają potrwać do przyszłego roku. Oba oddziały będą w tym czasie normalnie funkcjonować.

Zgodnie z planami inwestycja miała rozpocząć się w kwietniu i potrwać do końca 2020 roku. Opóźnienie spowodowane jest pandemią SARS-CoV-2. – W związku z tym przebudowa powinna zakończyć się w pierwszym kwartale 2021 roku, a nie końcem tego roku, jak zakładaliśmy pierwotnie - powiedział Łukasz Matlakiewicz, z-ca dyrektora ds. administracyjno-technicznych Szpitala Wojewódzkiego.


Modernizacja kosztuje 2,6 mln złotych i zostanie zrealizowana dzięki dotacji z budżetu Województwa Śląskiego, która wynosi 2,3 mln złotych. Dzięki inwestycji znacznie zwiększy się liczba łóżek na neurologii. Obecnie jest tam 37 łóżek. Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej obecnie dysponuje 46 miejscami. Po remoncie liczba łóżek dla chorych pozostanie na podobnym poziomie

Łukasz Matlakiewicz poinformował, że inwestycja będzie realizowana etapami. W ramach pierwszego przebudowane zostanie skrzydło jednego z budynków, wchodzących w skład szpitalnego kompleksu. – Tam zostanie przeniesiony oddział neurologii – dodał dyrektor Matlakiewicz.

Drugi etap polegać będzie na przebudowie pomieszczeń, w których obecnie działa neurologia. – Po zakończeniu prac funkcjonować będzie tam chirurgia ogólna i naczyniowa – wyjaśnił Łukasz Matlakiewicz.

W ramach trzeciego etapu, modernizacji poddana zostanie część budynku, którą zajmuje Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej. Ta część również zostanie zajęta przez Oddział Neurologii.


Cała inwestycja prowadzona będzie z uwzględnieniem zagrożenia zakażeniem SARS–CoV-2. – Rejon budowy zostanie całkowicie zamknięty po to, aby pracownicy firmy zewnętrznej nie mieli kontaktu z pracownikami naszej placówki, ani z pacjentami – podkreślił dyrektor Matlakiewicz.

Wykonawcą inwestycji jest firma Wodpol Sp. z.o.o z Żywca, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym.

Spółka Wodpol specjalizuje się m.in. w budowie obiektów użyteczności publicznej związanych z branżą medyczną. Oferta Wodpolu Sp.z.o.o. opiewała na 2,6 mln złotych.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy