Wielki remont na placu Wojska Polskiego

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 14.01.2022 11:31, foto: Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej
Łagodna, jak dotąd, zima pozwala kontynuować rozpoczęte wcześniej inwestycje drogowe w Bielsku-Białej. Drogowcy korzystają więc z okazji i działając tam, gdzie to jest możliwe. Największe roboty są prowadzone w rejonie placu Wojska Polskiego.
Wielki remont na placu Wojska Polskiego

Od połowy grudnia pełną parą ruszyły prace związane z rozbudową ulicy Cyniarskiej oraz placu Wojska Polskiego. Dwumiesięczny przestój był spowodowany oczekiwaniem przez miasto na decyzję Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, zezwalającą na badania archeologiczne prowadzone w formie nadzoru archeologicznego.

Po uzyskaniu stosownego pozwolenia wykonawca – już pod stałym nadzorem archeologa – rozpoczął prace rozbiórkowe, wyburzeniowe, budowę kanalizacji deszczowej oraz zbiornika retencyjnego. Dodatkowo na zlecenie spółki Aqua S.A. trwa przebudowa sieci kanalizacyjnej oraz wodociągowej.

Wszystkie te roboty wykonywane są obecnie na wygrodzonym obszarze placu Wojska Polskiego.

- Po niespełna miesiącu prac postęp robót jest duży. Wykonano już roboty rozbiórkowe dużej części nawierzchni, wyburzono budynek szaletu podziemnego, oczyszczono i zlikwidowano zbiornik na nieczystości (szambo), a także wykonano zasadniczą część kanalizacji deszczowej. Obecnie trwają roboty ziemne związane z budową zbiornika retencyjnego zlokalizowanego w centralnej części placu oraz fundamentu i konstrukcji fontanny - informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej Wojciech Waluś. - Wszystkie działania odbywają są pod stałym nadzorem archeologa, zgodnie z wcześniej założonym programem badań. Jeśli utrzyma się obecne tempo prac i sprzyjające warunki atmosferyczne, jest duża szansa, że wykonawca do końca stycznia powróci do pierwotnych terminów – dodaje dyrektor.

Planowany termin zakończenia robót to wrzesień tego roku. Inwestycja warta 17,6 mln zł jest współfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dofinansowanie wynosi 4,2 mln zł.

źródło: MZD

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Róża, 14.01.2022 20:17

Czyli "betonozę" czas zacząć???