Potężna kara za jazdę bez uprawnień

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 13.01.2022 10:36,
Bielscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który prowadził osobowego nissana, nie mając wymaganych uprawnień.
Potężna kara za jazdę bez uprawnień

W środę późnym wieczorem policyjni wywiadowcy patrolowali granicy Bielska-Białej i Kóz. Na jednej z przecznic drogi krajowej ich uwagę zwrócił kierujący osobowym nissanem. Policjanci postanowili zatrzymać mężczyznę do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu 27-latka w policyjnej bazie danych okazało się, że nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Samochód, którym jechał, został odholowany na policyjny parking. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

Policja przypomina: od 1 stycznia br. zgodnie z obowiązującymi przepisami, sprawcy tego wykroczenia są znacznie surowiej traktowani przez prawo. Sąd rozpoznający sprawę o to wykroczenie może skazać obwinionego na grzywnę nie niższą niż 1500 złotych, a maksymalny wymiar grzywny to aż 30.000 złotych. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka wobec sprawcy środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdu, na okres do 3 lat — bez względu na wysokość zasądzonej grzywny. W przypadku kiedy ta skazana osoba w czasie obowiązywania zakazu ponownie wsiądzie za kierownicę, popełnia tym samym przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego, za które grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy