Właściciele domów mają nowy obowiązek

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 12.07.2021 10:48,
Niezłożenie w ustawowym terminie ze złożenia deklaracji, zagrożone będzie karą grzywny
Właściciele domów mają nowy obowiązek

Od 1 lipca 2021 roku właściciele i zarządcy budynków mieszkalnych oraz niemieszkalnych, mają obowiązek złożenia w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków deklaracje dotyczące źródeł ciepła i spalania paliw. Deklarację taką będzie można składać przez internet (https://zone.gunb.gov.pl) lub tradycyjnie w formie papierowej.
Od 1 lipca mamy na to 12 miesięcy.

Docelowo baza CEEB obejmie ponad 5 milionów budynków. To jednak nie wszystko. W przyszłości baza będzie rozbudowywana i deklaracji będzie więcej.

W budynkach wielorodzinnych, gdzie jest zarządca, deklaracje również będą obowiązkowe, ponieważ może się zdarzyć, że ktoś zamontuje w mieszkaniu np. kozę.

Niezłożenie w ustawowym terminie ze złożenia deklaracji, zagrożone będzie karą grzywny - niewywiązanie się może skutkować mandatem w wysokości 500 zł. W przypadku odmowy zapłaty mandatu skierowaniem sprawy do sądu, gdzie ten może nałożyć grzywnę do wysokości 5000 zł.

Liczenie pieców, to zdaniem rządu realny sposób na walkę ze smogiem.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy