Zakład Diagnostyki Obrazowej w bielskim szpitalu wznowił badania

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 08.05.2020 13:03, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Zakład Diagnostyki Obrazowej w bielskim szpitalu wznowił badania

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej wznowił wykonywanie badań ambulatoryjnych: tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, a także USG oraz USG-Doppler. Pacjenci umawiani są na badania na konkretne godziny, z zachowaniem odpowiedniego odstępu czasowego, aby uniknąć tłoku pod pracowniami.

- Zakład Diagnostyki Obrazowej działa z uwzględnieniem wszelkich procedur, które mają zapobiec zakażeniu SARS –CoV-2 zarówno wśród osób z zewnątrz, jak i wśród personelu naszej placówki - informuje rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej Anna Szafrańska.


Przy wejściu do szpitala obowiązuje pomiar temperatury oraz dezynfekcja rąk. Na badania pacjenci powinni zgłaszać się pojedynczo, bez osób towarzyszących - chyba, że stan ich zdrowia wymaga pomocy kogoś bliskiego. Każdy musi mieć maseczkę.


Pacjenci, którzy podejrzewają u siebie jakąkolwiek infekcję, proszeni są o telefoniczne poinformowanie o tym rejestracji Zakładu Diagnostyki Obrazowej; w takiej sytuacji wizyta zostanie przełożona na termin późniejszy.


Każdy, kto zgłasza się do Zakładu Diagnostyki Obrazowej, musi wypełnić ankietę z krótkim wywiadem epidemiologicznym. Pacjent odpowiada m.in. na pytania: czy w ciągu ostatnich 14 dni przebywał za granicą; czy występują u niego objawy infekcji – duszność, gorączka, kaszel, katar wysypka, bóle mięśni, utrata węchu i smaku; a także czy osoba z rodziny jest objęta kwarantanną. Ankieta dostępna jest na stronie https://www.hospital.com.pl/. Pacjenci przed przyjściem na badanie mogą ją wydrukować i wypełnić.


- Ankieta nie ma na celu wywołania u pacjentów strachu przed planowanym postępowaniem, a jest jedynie informacją o zwiększonym ryzyku narażenia na czynniki chorobotwórcze w jednostkach medycznych, w trudnej sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem - tłumaczy rzecznik A. Szafrańska.


Pracownicy Szpitala Wojewódzkiego wszelkimi środkami minimalizują zagrożenie zarażenia pacjentów SARS – CoV-2. Personel medyczny wykonujący badania ubrany jest w odzież ochronną: maski gogle lub przyłbice oraz fartuchy i rękawiczki. Po każdym badaniu następuje dezynfekcja sprzętu i pracowni, dlatego osoby skierowane na badania proszone są o wchodzenie do pomieszczeń dopiero po wezwaniu przez pracowników Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy