Zielone światło do budowy nowych bloków

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 23.05.2021 12:41, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Jak informuje bielski ratusz, jest zielone światło w sprawie budowy sześciu bloków z mieszkaniami komunalnymi przy ulicach Wapiennej i Ludwika Solskiego w Bielsku-Białej.
Zielone światło do budowy nowych bloków

Co prawda wykonawca inwestycji został wybrany przez Urząd Miejski w postępowaniu przetargowym już na początku marca br., jednak dwóch oferentów odwołało się od tej decyzji do Krajowej Izby Odwoławczej. Postępowanie przed KIO właśnie się zakończyło. Ratusz wygrał sprawę.

Równocześnie miasto wystąpiło z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji z rządowego programu budownictwa komunalnego Banku Gospodarstwa Krajowego; jego maksymalna wartość może wynosić 85 procent. Czy zostanie przyznane, będzie wiadomo na początku czerwca br. Wtedy Urząd Miejski będzie mógł już zawrzeć umowę z wybranym wcześniej wykonawcą inwestycji.

Bloki komunalne przy ulicach Wapiennej i Ludwika Solskiego wybuduje za 54.037.408,44 zł Grupa Fewaterm Sp. z o.o. S.K. z Gromnika.
W przetargu wzięło udział siedmiu oferentów. Rozpiętość cenowa ofert kształtowała się od 54 do 72 mln. zł. Miasto Bielsko-Biała planowało na ten cel przeznaczyć 68 mln zł.

Osiedle ma powstać do 30 czerwca 2024 roku. Inwestycja obejmuje budowę sześciu budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z zagospodarowaniem i uzbrojeniem terenu.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy