2 września premiera serialu nakręconego w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 01.09.2020 14:46,
Premierowy odcinek serialu znajdzie się w środę wieczorem na kanale YouTube.
2 września premiera serialu nakręconego w Bielsku-Białej

Czerwony dywan, wszyscy twórcy, aktorzy, sponsorzy i media w jednym miejscu – tak będzie wyglądała 2 września br. o godz. 18.00 w kinie Helios w Bielsku-Białej uroczysta premiera trzech pierwszych odcinków realizowanego w mieście serialu Pierwszy raz. Również 2 września o godz. 19.00 premierowy odcinek serialu znajdzie się na kanale YouTube.

Serial Pierwszy raz – realizowany w Bielsku-Białej to produkcja fabularna z udziałem młodych mieszkańców miasta. Pierwszy sezon ma 12 odcinków. Będą one emitowane na kanale YouTube co dwa tygodnie. Na ekranie zobaczymy piękne miejskie plenery, kamienice, ulice, ośrodki kultury, szkoły i kawiarnie oraz wybranych podczas castingów młodych aktorów, którzy na co dzień mieszkają w Bielsku-Białej i tu chodzą do szkół. Widz pozna ich relacje z przyjaciółmi, nauczycielami, rodzicami, pierwsze rozterki, wybory i fascynacje.

Partnerem realizacji serialu jest miasto Bielsko-Biała.

Twórcy produkcji - autorka scenariusza Agnieszka Szulakowska, reżyserka Wiktoria Bednarczyk, odpowiedzialni za zdjęcia Jacek Szpros i za montaż Darling Nikki - wcześniej pracowali przy drugim sezonie internetowego hitu Nieprzygotowani, wszyscy świetnie poruszają się w obszarze YouTube'a. W serialu grają: Katarzyna Żbel (Melisa), Maksymilian Bednarczyk (Igor), Laura Skupień (Diana), Jakub Majdak (Karol), Filip Siatkowski (Dustin), Dawid Jurczak (Kuba), Aleksandra Huczek (Alicja), Linda Gut (Angelika), Julia Waliczek (Sandra), Igor Teodorowicz (Michał). W głównej obsadzie znalazły się też osobowości YouTube’a, takie jak Karol Osentowski (Studio Accantus), Michał Sieńkowski (Nieprzygotowani), czy Danny Ferreri (topowy youtuber). Wśród dorosłej obsady zobaczymy m.in. Olgę Łasak (Malwina Lazurowska), Jadwigę Grygierczyk (babcia Eleonora), Olę Bacańska (pani Vazowsky), Błażeja Olmę (Lucjan Magrowicz), Weronikę Bolchajmer (Mercedes Sky). Młodsze rodzeństwo głównych bohaterów zagrają dzieci wybrane do ról w castingach.

twórcy:
scenariusz - Agnieszka Szulakowska
reżyseria - Wiktoria Bednarczyk
zdjęcia - Jacek Szpros
muzyka – Esemes
montaż - Darling Nikki
dźwięk - Phao Sanato
scenografia - Anna Motyka-Kupczak
kostiumy - Artur Dzień, Victor de Baumont|
asystent kamery - Piotr Graff
zdjęcia lotnicze i efektowe - Tomasz Walczak
kierownik produkcji - Jakub Majdak
kierownik planu - Igor Teodorowicz
producent wykonawczy - Cosmos Production

źródło: UM Bielsko-Biała


foto: materiały prasowe

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy