Bielsko - Biała chce przyciągnąć czeskich sąsiadów do miasta

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 05.07.2020 17:30, PG
Powstał film promujący.
Bielsko - Biała chce przyciągnąć czeskich sąsiadów do miasta

Bielsko-Biała promuje się wśród czeskich przyjaciół za pomocą filmu reklamowego. Od niedawna na oficjalnym kanale umbielskobiala na YouTube można oglądać produkcję z udziałem popularnej i lubianej czeskiej aktorki oraz wokalistki Izabeli Kapias, którą polska widownia zna z ról policjantki w serialu M jak Miłość i sympatycznej pani cukiernik w produkcji Przepis na życie.

Izabela Kapias przechadza się po ulicach miasta i zarówno w języku polskim, jak i czeskim wymienia jego zalety - możliwość różnorakich zakupów, dobre jedzenie, kawę, spacery.

Bielsko-Biała jest miastem na pograniczu, usytuowanym w niewielkiej odległości od południowych sąsiadów. Z Czeskiego Cieszyna do Bielska-Białej można dotrzeć w 30 minut, natomiast ze Słowacji w około godzinę. Często więc w Bielsku – Białej można spotkać gości z tych krajów korzystających z jego uroków.

Od 30 czerwca reżim graniczny na całej długości granicy czesko-polskiej włącznie z województwem śląskim powrócił do stanu sprzed wybuchu pandemii COVID-19. Ruch turystyczny jest możliwy bez żadnych obostrzeń. Miasto zaprasza na zakupy, na spacer po starówce, na kawę i smaczny posiłek w niejednej bielskiej restauracji. Wewnątrz sklepów i restauracji nadal należy nosić maseczki.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy