Koncerty wróciły do Bielska-Białej! Zobaczcie co w planach na najbliższe dni

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 10.03.2021 13:21, fot. Lucjusz Cykarski BCK
Powróciły koncerty i spektakle teatralne, co prawda z możliwością zapełnienia przez publiczność tylko 50 procent miejsc na widowni, ale i tak dobrze przyjęte przez widzów.
Koncerty wróciły do Bielska-Białej! Zobaczcie co w planach na najbliższe dni

W Bielskim Centrum Kultury wypełnili oni widownię na wszystkich trzech lutowych koncertach organizowanych przez BCK – z serii Muzyczna ballada Europy, na występie Baranovskiego oraz 35-leciu Zespołu Tańca i Piosenki Jarzębinki. Teraz czas na marcowe propozycje.

Już 18 marca o godz. 18.00 w Bielskim Centrum Kultury zaprezentowany zostanie koncert poświęcony pamięci zmarłej w styczniu tego roku Marii Koterbskiej – wielkiej damy polskiej muzyki. W tym koncercie zatytułowanym I tak się trudno rozstać wystąpią młodzi ludzie związani z Bielską Piwnicą Artystyczną im. M. Koterbskiej.

Młodzi ludzie są też adresatami kolejnego poranka muzycznego z cyklu SuperWirtuozi 21 marca o godz. 11.00 w BCK. To sympatyczne opowieści o muzyce, kompozytorach czy instrumentach podane w bardzo trakcyjnej formie widowiska, w którym występują muzycy i aktorzy. Najnowszy odcinek będzie nosił tytuł Moja mała ojczyzna.

Jak zapowiadają SuperWituozi pod dyrekcją Macieja Cisowskiego, w spektaklu familijnym wyreżyserowanym przez Michała Miszę Czornego muzyczni bohaterowie stają przed kolejnym wyzwaniem. Pan Fałsz wymyśla podstępne odmiany FałszoWirusa, nie daje za wygraną: Hania M. wraz ze swoimi koleżkami z epoki klasycyzmu (Wolfgang Amadeusz Mozart, Joseph Haydn i Ludvig van Beethoven) szuka ratunku w innej czasoprzestrzeni. Przygodom towarzyszy atmosfera najpiękniejszych zakątków rodzinnego miasta Hani M. Jak tym razem zakończy się misja Hani? Odpowiedź na to pytanie i cała gama muzycznych wrażeń czekają na was już 21 marca 2021 roku o godzinie 11.00 w Bielskim Centrum Kultury.

Propozycją dla nastoletniej publiczności jest też kolejny koncert zaplanowany w BCK 22 marca o godz. 17.00. Wystąpi bardzo popularna wśród młodzieży 13-letnia wokalistka Viki Gabor. Jest ona finalistką drugiej edycji programu The Voice Kids oraz zwyciężczynią 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

23 marca o godz. 18.00 BCK zabierze publiczność do wspaniałego świata muzyki Fryderyka Chopina. W recitalu fortepianowym zatytułowanym Wszystkie walce, wszystkie ballady wystąpi Grzegorz Niemczuk, od niedawna bielszczanin. Jest on znakomitym pianistą klasycznym, jego bogata, międzynarodowa kariera solowa zawiodła go do wielu prestiżowych sal koncertowych na całym świecie. Do tej pory wystąpił z ponad 400 recitalami i koncertami, odwiedzając 34 kraje na 6 kontynentach.

Pod koniec marca publiczność BCK pozostanie w klimatach muzyki klasycznej, a to za sprawą koncertu dla wszystkich z cyklu Muzyczna ballada Europy oraz gali muzycznej Viva Wiedeń, Viva Broadway. Pierwszy koncert zaplanowano 24 marca o godz. 18.00, Orkiestra im. Telemanna oraz skrzypek Piotr Sadowski wraz z solistami przygotowali program Wiosenny taniec kwiatów, który wypełnią kompozycje Chopina, Gounoda, Czajkowskiego, Poppy’ego, Falla, Ketelbeya.

Z kolei 26 marca o godz. 18.00 w gali Viva Wiedeń, Viva Broadway wystąpią Orkiestra Kameralna WM Ensamble pod dyrekcją Woytka Mrozka oraz soliści: sopranistka Edyta Piasecka, mezzosopranistka Agata Sava, skrzypek Artur Banaszkiewicz i The 3 Polish Tenors - Sylwester Targosz-Szalonek, Aleksander Kruczek, Sławomir Naborczyk. W ich wykonaniu usłyszymy największe przeboje z repertuaru Straussa, Lehara, Kalmana, Bocellego oraz wiele innych kompozycji.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy