Moc atrakcji na Dni Żywca

Region, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 13.06.2019 20:00, PAN
Moc atrakcji na Dni Żywca
Kto zostanie wpisany do Złotej Księgi Miasta Żywca? Jak Żywiec chce wykorzystać 10 milionów euro? Czy jest szansa na to, by smog z Żywca zniknął do roku 2030? Odpowiedzi na te wszystkie pytania zostaną udzielone podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Żywcu zaplanowanej na 14 czerwca 2018 z okazji Dnia Żywca.

Już w najbliższy piątek, oficjalnie rozpoczynają się Dni Żywca. Ich pierwszy akcent miał miejsce przed tygodniem, gdy w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej odbyło się spotkanie z historykiem idei Krzysztofem Czyżewskim zatytułowane „Małe centrum wszechświata”.

Oficjalne uroczystości Dni Żywca rozpoczną się w piątek, 14 czerwca uroczystą sesją Rady Miejskiej, w trakcie której zaplanowano sporo wydarzeń. 13 osób i 6 instytucji zostanie wpisanych do Złotej Księgi Miasta Żywca.

Miasto Żywiec podpisze list intencyjny, który być może będzie początkiem drogi do tego, by w mieście nad Sołą i Koszarawą smog został zlikwidowany do roku 2030.

- Pojawiła się szansa na pozyskanie 10 milionów euro środków zewnętrznych. Czy Żywiec ma szansę sięgnąć po te fundusze? – Mamy bardzo ciekawy pomysł, który może bardzo mocno ożywić nasze miasto. Chcemy zaoferować taki projekt, który pozwoli na to, by sięgnąć po te fundusze. Szczegóły przedstawię na sesji z okazji Dnia Żywca – mówi burmistrz Żywca Antoni Szlagor.

Ciekawostką będzie prezentacja modeli lalki mieszczki żywieckiej przygotowana przez Muzeum Miejskie w Żywcu.

Od 16:00 w piątek w amfiteatrze Pod Grojcem odbędzie się Maraton Zumby i Festiwal Kolorów oraz po raz pierwszy Festiwal Balona.

Dni Żywca to również mnóstwo dobrej muzyki. 15 czerwca Pod Grojcem od godziny 17 na scenie plenerowej zaprezentują się: Jarosław Kąkol z zespołem Małe Kino, South Machine, Nowak i Złe Psy oraz gwiazda wieczoru Ray Wilson (Genesic Classic). Bilety w cenie 15 złotych będzie można nabyć przed koncertem. Dzieci do lat 6 wchodzą bezpłatnie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy