Na co dzień i od święta: Jarosław Klimaszewski

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 25.12.2019 13:00, ap/ foto: FB Jarosław Klimaszewski
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia zapytaliśmy kilka osób zaangażowanych w życie miasta o ich zwyczaje, tradycje i wspomnienia związane z tym wyjątkowym czasem. Jako pierwszy na pytania odpowiada prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.
Na co dzień i od święta: Jarosław Klimaszewski
Święta, których Pan nie zapomni?

- To były święta w 1981 roku, zaraz po ogłoszeniu stanu wojennego. Miałem wtedy zaledwie 11 lat, ale ze względu na atmosferę – pełną obaw i niepewności właśnie to Boże Narodzenie utkwiło mi w pamięci.

Ulubiona kolęda?

Bardzo lubię tradycyjne kolędy, ale moją ulubioną jest jak najbardziej współczesna „Kolęda dla nieobecnych" autorstwa Zbigniewa Preisnera i Szymona Muchy.

Ulubiona potrawa wigilijna?

- Nie będę oryginalny. Bardzo lubię barszcz z uszkami.

Jaki prezent chciałby Pan znaleźć pod choinką?

- Nie mam wygórowanych oczekiwań. Przydałaby mi się nowa aktówka, bo ta, której używam obecnie ma już swoje lata i jest mocno wysłużona.

Sylwester, który najbardziej utkwił Panu w pamięci?

- Kilka lat temu spędzałem Sylwestra z rodziną i przyjaciółmi w jednym z okolicznych schronisk. Jedną z atrakcji była jazda z pochodniami na skuterach śnieżnych. Niezapomniane przeżycie...

Gdzie lub jak chciałby Pan spędzić wymarzonego Sylwestra?

- Od dawna marzyłem, by spędzić Sylwestra podczas plenerowej imprezy w Bielsku-Białej. I wygląda na to, że w tym roku moje marzenie się spełni.

Czego Pan sobie życzy w Nowym Roku?

Życzę sobie przede wszystkim zdrowia i siły do realizacji podjętych wobec mieszkańców Bielska-Białej zobowiązań.

Czego Pan życzy mieszkańcom na Nowy Rok?

- Mieszkańcom życzę, oczywiście, zadowolenia z prezydenta:) A tak całkiem poważnie to siły do pokonywania przeciwności losu, wiary we własne możliwości i zadowolenia ze zmian zachodzących w naszym mieście. I tego, by wszystkim mieszkańcom dobrze żyło się w Bielsku-Białej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy