Po sześciu dniach 40-osobowa pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 12.08.2020 12:35,
Uczestnicy 29. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej po sześciu dnia marszu dotarli 11 sierpnia na Jasną Górę.
Po sześciu dniach 40-osobowa pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

Odbywająca się w czasie pandemii pielgrzymka miała wyjątkowy charakter. Pieszo na Jasną Górę szli jedynie przedstawiciele pielgrzymów - ok. 40 osób, w czterech grupach po 10 osób każda, pod opieką trzech księży. Grupy wyruszyły z Cieszyna, Istebnej, Oświęcimia i Bielska-Białej.

Reszta uczestników pielgrzymowała w różne miejsca diecezji bielsko-żywieckiej w sposób fizyczny lub duchowy. Pielgrzymowanie można było śledzić poprzez łącza internetowe i uczestniczyć w pielgrzymce w sposób duchowy.

- Finisz tegorocznej pielgrzymki diecezji bielsko-żywieckiej odczytujemy z jednej strony jako zaproszenie do ponowienia aktu zawierzenia, z drugiej natomiast dostrzegamy wezwanie do podjęcia na nowo zobowiązania – mówił w homilii podczas mszy odprawionej w Częstochowie biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger.

fot. Robert Karp , źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy