W bielskim szpitalu rodzi się najwięcej dzieci na Śląsku!

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Gospodarka, Wiadomości, 07.11.2019 10:48, ap
W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej od kilku lat rodzi się najwięcej dzieci w województwie śląskim. Wszystko wskazuje na to, że tak będzie też i w tym roku!
W bielskim szpitalu rodzi się najwięcej dzieci na Śląsku!
W Szpitalu Wojewódzkim w 2015 roku przyjęto 2125 porodów. Rok później było ich 2243. W 2017 roku na świat przyszło tu 2621 dzieci. W 2018 urodziło się 2658 dzieci.

– Według najświeższych danych, do 31 października tego roku już urodziło się 2050 dzieci. Miesięcznie mamy średnio około 200 porodów – mówi Barbara Sadlik, położna oddziałowa oddziału ginekologiczno-położniczego w bielskim szpitalu.

W Szpitalu Wojewódzkim rodzą mieszkanki Bielska-Białej, a także Żywiecczyzny i Śląska Cieszyńskiego.Tak duża liczba porodów to także efekt zaplecza, jakim dysponuje szpital.

- Posiadamy trzeci stopień referencyjności, czyli najwyższy ze wszystkich poziom opieki. Wysokiej klasy specjaliści, zajmują się kobietami z ciążami wysokiego ryzyka, w których istnieje duże prawdopodobieństwo urodzenia wcześniaków przed 31 tygodniem ciąży - informuje rzecznik prasowy szpitala.

W maju zakończono trwającą rok modernizację oddziału patologii noworodka. Przebudowa oraz doposażenie w sprzęt medyczny kosztowały ponad 11 milionów złotych. Do dyspozycji personelu jest 20 stanowisk, w tym osiem intensywnej terapii, sześć opieki ciągłej i sześć opieki pośredniej.

Jedno z najmniejszych dzieci, które w ciągu ostatnich kilkunastu lat uratowano w Szpitalu Wojewódzkim, ważyło po przyjściu na świat 480 gramów.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama