W Bielsku-Białej powstaje film o św. Maksymilianie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 26.08.2021 13:12,
12-minutowy film animowany o św. Maksymilianie Kolbem powstaje w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.
W Bielsku-Białej powstaje film o św. Maksymilianie

Inicjatorem pomysłu jest nowosądeckie Wydawnictwo “Promyczek”, które w ten sposób chce uczcić 80. rocznicę śmierci oraz 50. rocznicę beatyfikacji męczennika Auschwitz.

Jak poinformowało na swojej stronie bielskie Studio Filmów Rysunkowych, film pt. „Szalony Maks” ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Dyrektor Wydawnictwa “Promyczek” ks. Andrzej Mulka na antenie radia RDN wytłumaczył, że tytuł nawiązuje do znanego określenia używanego w stosunku do świętego franciszkanina – „szaleniec Niepokalanej”. „Niektórzy żartobliwie zwracali się do niego szalony Maksio. Jego pomysły były szalone i niesamowite, ale wszystkie na większą chwałę Niepokalanej” – zaznaczył kapłan diecezji tarnowskiej.

Scenariusz, którego autorką jest Krystyna Blachura ze Studia Filmów Rysunkowych, opowiada m.in. o dzieciństwie małego Mundka, przyszłego zakonnika i świętego. Za muzykę do filmu jest odpowiedzialny Joachim Mencel, a Wydawnictwo Promyczek zaprosiło do nagrań laureatów Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” – Piotra Klimę z Katowic i Antoninę Kruszyńską z Cieszyna oraz dzieci z zespołu Promyczki Dobra.

Tworzenie postaci i animacji realizuje ekipa bielskiego studia pod kierunkiem reżysera Marka Burdy. Producentem wykonawczym jest Maciej Chmiel – nowy dyrektor bielskiego studia.

źródło: diecezja bielsko-żywiecka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy