4 lipca wyrusza Wielka Wyprawa Maluchów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 03.07.2023 14:53,
Wielka Wyprawa Maluchów z Bielska-Białej do Monte Carlo wyruszy 4 lipca. To największy projekt charytatywny polskich gwiazd motorsportu pod hasłem Razem możemy pomóc dzieciom, które ucierpiały w wypadkach drogowych.
4 lipca wyrusza Wielka Wyprawa Maluchów

Wyprawa - w której wezmą udział reprezentanci kilku pokoleń polskich i międzynarodowych rajdowców, m.in. Sobiesław Zasada, Longin Bielak, Janusz Szerla, Rafał Sonik, Kajetan Kajetanowicz oraz Bartosz Ostałowski - ma zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na drodze, edukację młodych pokoleń pod kątem świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym, a także wesprzeć dzieci, które w wyniku wypadków drogowych potrzebują pomocy oraz opieki.

- Z naszych wieloletnich obserwacji wynika, że w wypadkach drogowych najbardziej pokrzywdzoną grupą - fizycznie, jak i psychicznie - są dzieci. Dlatego razem postanowiliśmy im pomóc – deklarują pomysłodawcy rajdu.


Według danych policji w 2022 roku w wypadkach drogowych w Polsce zginęły 1.883 osoby, a 24.703 zostały ranne. Część ofiar to dzieci, które ucierpiały nie tylko fizycznie - powypadkowe urazy psychiczne często mają długofalowy wpływ na ich życie. Dlatego Wielka Wyprawa Maluchów chce nagłaśniać i propagować kwestie bezpieczeństwa na drodze i świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym.


Drugim elementem jest doraźna pomoc finansowa. Już od połowy czerwca do końca lipca, we współpracy ze Zrzutka.pl, trwa wielka zbiórka pieniędzy, przeprowadzanych jest też szereg wyjątkowych licytacji, w tym samych Maluchów czy cennych przedmiotów i aktywności przekazanych przez uczestników wyprawy. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane dwóm podmiotom – Fundacji Polskiego Związku Motorowego oraz Fundacji InterCars - na zapewnienie specjalistycznej pomocy dla dzieci - ofiar wypadków drogowych w Polsce.
– Od lat szukałem pomysłu na stworzenie wyjątkowego społecznego projektu motoryzacyjnego, który mógłby nieść pomoc. Pół roku temu na spotkaniu z Sobiesławem i Kajetanem moje marzenie okazało się możliwe do spełnienia. Jestem przekonany, że trafiliśmy w dziesiątkę i wspólnie zapoczątkowujemy dziś projekt, który przez najbliższe lata uczyni wiele dobrego i stanie się corocznym, największym pomocowym przedsięwzięciem motoryzacyjnym w Polsce – wyjaśnia Rafał Sonik.


Wielka Wyprawa Maluchów wyruszy 4 lipca z Bielska-Białej i potrwa osiem dni. Trasa poprowadzić będzie w sumie przez siedem krajów, a jej łączna długość wyniesie blisko 4.000 kilometrów. W sumie na trasę wyruszy 35 załóg. Tą najbardziej wyjątkową będzie duet Sobiesław Zasada i Longin Bielak, którzy łącznie mają 190 lat!
Inni kierowcy - ambasadorzy rajdu też mają się czym pochwalić. Rafał Sonik to zwycięzca Rajdu Dakar i 9-krotny zdobywca Pucharu Świata, Kajetan Kajetanowicz jest wielokrotnym rajdowym wicemistrzem Świata, trzykrotnym mistrzem Europy i czterokrotnym mistrzem Polski. Z kolei Bartosz Ostałowski to jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który prowadzi… stopą, a do Monte Carlo wyruszy specjalnie przerobionym Maluchem z automatyczną skrzynią biegów.


Start Wielkiej Wyprawy Maluchów do Monte Carlo odbędzie się 4 lipca przed Gemini Park Bielsko-Biała przy ul. Generała Bora-Komorowskiego, Bielsko-Biała).
plan wydarzenia:
9.00 - prezentacja załóg wyprawy na rampie
10.00 - konferencja prasowa z transmisją live
11.30 - atrakcja specjalna
12.00 - oficjalny start wyprawy

Informacje na temat projektu i możliwości wsparcia go znajdują się na stronie: www.wielkawyprawamaluchow.pl.


źródło: UM Bielsko-Biała, fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy