50 lat Fiata w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 09.06.2023 10:00, foto: Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Oficjalne wystąpienia, filmy, ale przede wszystkim wspomnienia wypełniły salę sesyjną Ratusza podczas spotkania z okazji 50. rocznicy rozpoczęcia produkcji Fiata 126p w Bielsku-Białej.
50 lat Fiata w Bielsku-Białej
Data spotkania z pracownikami Fabryki Samochodów Małolitrażowych oraz zakładów, które powstały po jej likwidacji, nie była przypadkowa - 50 lat temu właśnie 6 czerwca z linii produkcyjnej bielskiej fabryki zjechał pierwszy maluch.

Spotkanie rozpoczęło się od pokazu filmu promocyjnego Tomasza Walczaka pt. Bielsko-Biała – miasto zawsze dla ludzi. Następnie głos zabrał prezydent Jarosław Klimaszewski.

– Sukces Fabryki Samochodów Małolitrażowych, jej dyrektora Ryszarda Dziopaka i wszystkich pracowników znajdujących zatrudnienie w zakładach koncernu przełożył się na szybki i dynamiczny rozwój stolicy Podbeskidzia. Także dzięki wam Bielsko-Biała wygląda zupełnie inaczej niż przed powstaniem przemysłu samochodowego w naszym mieście. Fiat 126p nie tylko zmotoryzował nasz kraj, ale przyczynił się do powstania nowych osiedli i całej infrastruktury. Z miasta liczącego 100 tysięcy mieszkańców Bielsko-Biała szybko przeistoczyło się w 160-tysięczną aglomerację. Za wkład każdego z was w rozwój przemysłu motoryzacyjnego i miasta bardzo serdecznie dziękuję - powiedział prezydent, zwracając uwagę, że legenda Malucha jest w naszym mieście i w Polsce wciąż żywa:

- W sobotę przed Ratuszem pojawiła się symboliczna liczba 126 fiacików, a na całej imprezie było ich ponad 300 - zauważył.

źródło: UM Bielsko Biała / fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy