Bezpieczniej na przejściach dla pieszych w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 16.12.2021 11:42, foto: MZD
W Bielsku-Białej działa już 111 nowoczesnych instalacji doświetlających przejścia dla pieszych. To znacząco poprawia widoczność oraz bezpieczeństwo w ich rejonie.
Bezpieczniej na przejściach dla pieszych w Bielsku-Białej

Szczególnie jesienią i zimą oraz w niepogodne wieczory widoczność na drodze jest niezwykle ograniczona. Na szczęście w stolicy Podbeskidzia na przejściach dla pieszych jest coraz bezpieczniej. W tym roku Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zainstalował systemy doświetlające na kolejnych 21 przejściach.

Instalacja systemów doświetlających przejścia trwa od kilku lat i jest jednym z priorytetowych działań w mieście. Drogowcy zapewniają, że zakończy się dopiero wtedy, gdy każdy przechodzień pokonujący ulicę na pasach będzie dobrze widoczny. Pracy jest więc jeszcze sporo, tymczasem tylko w tym roku słupy z energooszczędnymi ledowymi oprawami, czujnikami zmierzchowymi oraz niezależnym zasilaniem doświetliły następne 21 przejść.

Na zrealizowanie tegorocznego planu Miejski Zarząd Dróg wydał łącznie 608 tys. zł. Warto dodać, że jest to kwota pochodząca ze środków własnych gminy. Na koniec 2021 r. w mieście będzie działać 111 nowoczesnych instalacji doświetlających przejścia dla pieszych.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy