Bielszczanin świętuje setne urodziny

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 14.11.2022 13:18,
Grono stulatków w Bielsku-Białej powiększyło się o kolejnego pana. Stanisław Tokarczyk dołączył do tego elitarnego klubu.
Bielszczanin świętuje setne urodziny

Z okazji 100-lecia urodzin jubilata odwiedzili przedstawiciele samorządu Bielska-Białej z gratulacjami i życzeniami.

Stanisław Tokarczyk urodził się 9 listopada 1922 r. we wsi Młyńczyska w województwie małopolskim. Ponieważ w gospodarstwie potrzebna była każda para rąk do pracy, zakończył naukę w szkole po 4 klasie szkoły podstawowej. Podczas II wojny światowej w wieku 17 lat został wywieziony na przymusowe roboty do Austrii, gdzie przebywał 5 lat, do końca wojny. Poznał tam swoją przyszłą żonę, z którą powrócił do Polski i osiedli w Nowym Targu.

Pan Stanisław kochał pracę. Pracował na roli, w tartaku, gdzie kilkakrotnie otrzymał odznaki dla zasłużonego drzewiarza, w sektorze budowlanym oraz zajmował się stolarstwem. Nigdy nie narzekał na zmęczenie.

Do Bielska-Białej przyjechał po śmierci żony. Cieszy się rodziną, wnukami i prawnukami. Lubi patrzeć na Beskidy i wspominać historie ze swojego życia. Żałuje tylko, że ubywa mu sił, ale nie poddaje się i korzystając z ciepłej jesiennej aury, codziennie grabi liście w ogrodzie.

źródło: UM Buielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy